کد خبر: ۸۲۰۱۴۰
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵
راه تنفس در جنوب پایتخت بسته می‌شود

ساخت بازار سنگ در کریدور وزش باد تهران؟

شهردار منطقه ۱۸ درباره تکمیل ساخت بازار سنگ اسلامشهر و تاثیرات مخرب زیست محیطی و ترافیکی آن هشدار داد.
ساخت بازار سنگ در کریدور وزش باد تهران؟
آفتاب‌‌نیوز :

محمدجواد خسروی در مورد جزئیات احداث بازار سنگ اسلامشهر در حریم منطقه ۱۸ گفت: بازار سنگ اسلامشهر به مساحت ۱۷ هکتار در اراضی کشاورزی حریم شهر تهران در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۸ حسب دستور فرمانداری اسلامشهر و پیگیری شهرداری اسلامشهر تمام سنگ بری‌های سطح شهرستان را برای انتقال به این بازار سنگ ۱۷ هکتاری بسیج کردند، تصریح کرد: در نظر دارند که در این بازار سنگ که به نام سنگ شهر اسلامشهر شهرت دارد تمام سنگ‌بری‌ها را کنار هم جمع کنند.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری منطقه ۱۸ در این مدت سعی کرده که جلوی فعالیت بازار سنگ اسلامشهر را بگیرد، گفت:، اما در دو ماه اخیر مجددا ساخت این بازار سنگ آغاز شده است.

شهردار منطقه ۱۸ با بیان اینکه این بازار سنگ در حریم شهر تهران واقع شده است و در مجاورت بوستان ۴۳ هکتاری آزادشهر واقع شده، افزود: ما جلوی ساخت و ساز این بازار سنگ را که در حریم شهر تهران است گرفتیم و حتی با دادستانی اسلامشهر نیز جلسه گذاشتیم، اما با توجه به مجوزاتی که از شهرداری اسلامشهر گرفتند دادستانی ورود جدی نکرده است.

وی با تاکید بر اینکه این اراضی ۱۷ هکتاری که قرار است بازار سنگ در آن ساخته شود تنها تنفس‌گاه و کریدور وزش باد در جنوب تهران است، گفت: با توجه به مشکلات زیست محیطی و آلودگی هوایی که این روز‌ها با آن مواجه هستیم مطمئن باشید که در آینده نزدیک در صورت ساخت و فعالیت این بازار سنگ شاهد کوران مشکلات به سمت شهر تهران خواهیم بود. چرا که ۱۷ هکتار سنگ‌بری جلوی باد‌های تهران را می‌گیرند و این در حالیست که بوستان ۴۳ هکتاری آزادشهر نیز بر اثر فعالیت سنگ بری‌ها از بین خواهد رفت.

خسروی با تاکید بر اینکه بر اساس قانون، متولی حریم تهران شهرداری تهران است و مسئولان اسلامشهر نمی‌توانند به خودشان مجوز دهند که در حریم یک شهر دیگر ساخت و ساز کنند، اظهار کرد: هشدار می‌دهم که با ساخت این بازار سنگ نه تنها راه تنفس تهران در جنوب از بین می‌رود بلکه پارک ۴۳ هکتاری آزادشهر نیز نابود خواهد شد.

وی افزود: مکاتباتی با دادستان اسلامشهر، فرمانداری تهران و اعضای شورای شهر داشتیم، گفت: همچنین ساخت این بازار سنگ سبب افزایش ترافیک در اتوبان آزادگان خواهد شد و جالب است که در حریم شهر تهران در حال ساخت بازار سنگی هستند که قطعا جاذب سفر است و ترافیک را افزایش می‌دهد، اما مصوبه شورای ترافیک تهران را ندارد.

شهردار منطقه ۱۸ در خصوص آخرین وضعیت ساخت بازار سنگ اسلامشهر در حریم تهران گفت: در حال حاضر در حال قطعه بندی و دیوارکشی هستند و ما چندین مرتبه جلوی فعالیت آن‌ها را گرفته و حتی با آن‌ها درگیر شدیم و کارمان به دادستانی کشید.

وی با اشاره به اینکه نمی‌توانند در حریم شهر تهران و در زمین‌های کشاورزی پایتخت بازار سنگ بسازند، گفت: از مسئولان ذیربط درخواست می‌کنیم که قبل از آنکه این بازار سنگ به یک معضل زیست محیطی و ترافیکی برای جنوب تهران تبدیل شود، فکری به حال آن کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین