کد خبر: ۸۲۰۱۸۰
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۵

تازه‌ترین آمار ثبت‌نام متقاضیان کار

مطابق آخرین آمار‌ها بیش از ۷۸ هزار و ۴۰۰ کارجو و ۷۷۰۰ کارفرما در سامانه جست وجوی شغل وزارت کار ثبت‌نام کرده و درخواست خود را برای پذیرش شغل و تامین نیروی کار مورد نیاز اعلام کرده‌اند.
تازه‌ترین آمار ثبت‌نام متقاضیان کار
آفتاب‌‌نیوز :

سامانه جست و جوی شغل با هدف کاهش هزینه‌های جست وجوی شغل، اتصال سریع کارجو و کارفرما به یکدیگر، رضایت خاطر مخاطبان و ایجاد پویایی در بازار کار دی ماه سال گذشته راه‌اندازی شد.

این سامانه به گونه‌ای طراحی شده که کارجویان به شکل مستقل وارد سامانه می‌شوند و در آن ثبت نام می‌کنند و پس از تکمیل رزومه، فرصت‌های شغلی مورد نظر را جست وجو و در صورت نیاز درخواست استخدام خود را در سامانه ثبت می‌کنند.

سامانه جست و جوی شغل دارای این قابلیت است که چنانچه کارجو امکان دسترسی به سیستم را نداشته باشد با مراجعه به کاریابی‌ها از امکانات سامانه استفاده کند.

بر اساس آمار‌های موجود تاکنون ۷۸ هزار و ۴۲۶ نفر کارجو و ۷۷۲۱ کارفرما در سامانه جست و جوی شغل ثبت نام کرده و درخواست خود را برای پذیرش فرصت شغلی و تامین نیروی کار مورد نیاز اعلام کرده‌اند.

همچنین ۳۶۵ هزار و ۷۱۲ ظرفیت شغلی تاکنون شناسایی و از طریق سامانه معرفی شده است. ۱۰۴۶ کاریابی نیز در سامانه مذکور در حال ارائه خدمت به کارفرمایان و کارجویان هستند.

از دیگر مزایای سامانه جست و جوی شغل این است که وقتی اطلاعات کارجویان ثبت شد، چنانچه کارجو به مهارت خاصی نیاز داشت، سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای ورود کرده با ارائه آموزش‌های مهارتی، کارجو را به سمت مهارت آموزی هدایت می‌کند و در طول این فرایند نظارت مستمر وزارت کار بر فعالیت کاریابی‌ها صورت می‌گیرد.

پیشتر محمود کریمی بیرانوند - معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار گفته بود: این سامانه به نحوی طراحی شده که کارجویان می‌توانند به صورت مستقل وارد سامانه شده و ثبت نام کنند و پس از تکمیل رزومه، فرصت‌های شغلی مورد علاقه و مرتبط با خود را جست وجو و در صورت نیاز درخواست استخدام خود را در سامانه ثبت کنند. همچنین این قابلیت وجود دارد تا در صورتی که کارجو امکان دسترسی به سیستم را ندارد با مراجعه به کاریابی‌ها از امکانات سامانه استفاده کند.

به گفته وی در صورت نیاز کارفرمایان می‌توانند از بین رزومه‌های موجود در سامانه جست وجو کرده و درخواست بکارگماری کارجویان را در سیستم ثبت کنند تا باقی مراحل توسط کاریابی انجام شود.

در حال حاضر سامانه جست وجوی شغل به درگاهی برای ثبت نیروی کار و فرصت شغلی مورد نیاز تبدیل شده تا هم کارجویان با مراجعه به سامانه و ثبت نام در آن، شغل مورد نظر خود را پیدا کنند و هم کارفرمایان برای تامین نیروی مورد نیاز، اطلاعات خود را همراه با درخواست نیروی کار به ثبت برسانند.

تازه‌ترین آمار ثبت‌نام متقاضیان کار

جویندگان کار و کارفرمایان در صورت تمایل می‌توانند برای اطلاع از فرصت‌های شغلی موجود و تامین نیروی کار مورد نیاز خود به سامانه جست وجوی شغل به نشانی https://shoghl.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت نام کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین