کد خبر: ۸۲۰۵۵۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۸

بلیت هواپیما گران شد

مدیر کل بازرسی و نظارت بر خدمات سازمان حمایت گفت: یک شرکت هواپیمایی به علت گران فروشی بلیط پروازها، ۱۰ میلیارد تومان جریمه شد.
بلیت هواپیما گران شد
آفتاب‌‌نیوز :

جواد احمدی افزود: در گزارشاتی که چند روز گذشته به ما رسیده است بعضی از شرکت‌های هواپیمایی نرخ بلیت را بدون مجوز افزایش دادند.

وی با بیان اینکه قبلا هم تذکرات لازم به شرکت‌های هواپیمایی داده شده بود به خبرگزاری تسنیم گفت: با شرکت‌های هواپیمایی، انجمن شرکت هواپیمایی و سازمان هواپیمایی مکاتبه کردیم که تاکنون پاسخی به مکاتبات ما داده نشده و فرآیند قانونی افزایش قیمت باید طی شود. هنوز مجوز قانونی صادر نشده بنابراین اگر افزایشی صورت گیرد غیرقانونی است و اگر این روند ادامه یابد برخورد لازم صورت می‌گیرد.

مدیرکل بازرسی و نظارت برخدمات سازمان حمایت گفت: اگر در هرمسیری گران فروشی کنند از ضوابط قانونی تخلف کردند چنانچه تبعیتی از هشدار‌ها صورت نگیرد، برخورد می‌شود. با توجه به رصد‌های صورت گرفته بیشتر شرکت‌های هواپیمایی افزایش غیر قانونی نرخ بلیت داشتند حکمی روی میز من از یک شرکت هواپیمایی است که ۱۰ میلیارد تومان جریمه شده است.

احمدی گفت: سازمان حمایت نقش نظارتی دارد اگر تبعیتی صورت نگیرد به سازمان تعزیرات معرفی می‌شوند و میزان بازدارندگی و تاثیر گذاری به آرا داده شده مربوط می‌شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری: شرکتی که قیمت‌ها را افزایش دهد، تخلف کرده‌

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز گفت ابلاغیه افزایش قیمت بلیت هواپیما صادر نشده است و هر شرکتی که به این کار اقدام کند، تخلف کرده است و بنابر قانون با آنها برخورد می‌شود.

به گزارش ایسنا، درحالی که اخباری مبنی‌بر افزایش قیمت بلیت هواپیما از سوی برخی از ایرلاین‌ها به ‌گوش می‌رسد، سازمان هواپیمایی این موضوع را غیرقانونی می‌داند. اگرچه در ماه‌های اخیر زمزمه‌هایی از افزایش قیمت شنیده می‌شد، اما تا کنون خبر رسمی از این موضوع منتشر نشده است.

در این راستا میراکبر رضوی -سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری- در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ابلاغیه افزایش قیمت بلیت هواپیما از طرف سازمان هواپیمایی صادر نشده است و هر شرکتی که به این کار اقدام کند، تخلف کرده و بنابر قانون با آنها برخورد می‌شود. درصورتی که مردم با افزایش قیمت بلیت مواجه شدند، حتما اعلام کنند و سازمان به این موضوع ورود خواهد کرد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره تصمیم‌گیری برای تغییر قیمت بلیت نیز اظهار کرد: این موضوع در دست اقدام است و بحث‌های تخصصی برای آن انجام می‌شود؛ شرکت‌ها درخواست افزایش قیمت دارند که در کمیته بررسی می‌شود و در نهایت ابلاغ می‌شود، اما هنوز چیزی ابلاغ نشده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۳
0
1
مبارکه .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۳
0
2
واقعا بلیط هواپیما گران شد!! متاسفانه برای اولین بار داره این اتفاق میفته و همه تعجب میکنن الان وای وای !
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین