کد خبر: ۸۲۰۸۵۳
تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲
از ابتدای آذرماه تاکنون در قالب گشت وپایش مشترک اداره کل محیط زیست وتوسعه پایدار شهرداری تهران و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران ٢٩ مورد بازدید از منابع آلاینده انجام شده و برای ١٨ مورد از این واحد‌های آلاینده اخطار زیست محیطی صادر شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

با هماهنگی انجام شده بین اداره کل محیط زیست وتوسعه پایدارشهرداری تهران و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران مبنی بر انجام بازدید‌های مشترک زیست‌محیطی توسط کارشناسان دومجموعه، بازدید‌های مشترک در زمینه گشت و پایش زیست‌محیطی از واحد‌های آلاینده صنعتی، تولیدی، خدماتی و صنفی شهر تهران ازابتدای آذر ماه آغاز شده است.

دراین برنامه بازدیدها، به‌روزرسانی آمار و اطلاعات کلیه مراکز آلاینده شامل آبکاری‌ها، کارواش‌ها، قالیشویی‌ها وسنگ‌شویی، کارگاه‌ها و کارخانجات صنعتی و مواد غذایی، مواد شوینده و بیمارستان‌ها و.. مستقر درمناطق ٢٢ گانه شهر تهران مورد ارزیابی کارشناسی قرار می‌گیرد و درصورت مشاهده آلودگی هوا، فاضلاب، بوی نامطبوع و.. اخطارآلایندگی زیست‌محیطی برای واحد‌های آلاینده صادر و به واحد‌های آلاینده فرصت محدودی جهت رفع آلایندگی داده می‌شود همچنین نکات ضروری مربوط به اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی از طرف سازمان حفاظت محیط زیست در راستای کاهش آلاینده‌های زیست محیطی به صنوف، واحد‌های تولیدی و صنایع مذکور اعلام می‌شود.

با توجه به ضرورت جابجایی وانتقال برخی مراکزخدماتی وصنفی به شهرک‌های صنعتی خارج شهر تهران، الزام این گونه واحد‌ها به خروج از محدوده شهری به لحاظ آلودگی‌های زیست‌محیطی در دستور کار جدی قراردارد.

علاوه بر بازدید‌های مستمر و برنامه‌ریزی شده، موضوعات خاص و فوری در زمینه‌های هوا، بو، فاضلاب و شکایت‌های مردمی که به این دو مجموعه ارسال می‌شود نیز مورد پیگیری و بررسی کارشناسی قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدارشهرداری تهران، از ابتدای آذرماه تاکنون در قالب گشت وپایش مشترک، ٢٩ مورد بازدید از منابع آلاینده انجام شده و برای ١٨ مورد از این واحد‌های آلاینده اخطار زیست محیطی صادر شده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین