کد خبر: ۸۲۱۰۷۱
تاریخ انتشار : ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: این استان از نظر شاخص‌های توسعه راه از محروم‌ترین استان‌های کشور به شمار می‌رود که هنوز ارتباط بزرگراهی بین هیچ شهر آن برقرار نیست.
آفتاب‌‌نیوز :

عطاء‌اله اکبری مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان صبح امروز در جریان بازدید از پروژه‌های بزرگراهی اظهار داشت: طول کلی کریدور‌های اصلی استان یک هزار و ۵۹۵ کیلومتر است که تاکنون در این مسیر‌ها ۴۳۰ کیلومتر بزرگراه احداث و عملیات ساخت ۴۷۸ کیلومتر باند دوم نیز در حال انجام است.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان از نظر شاخص‌های توسعه راه از محروم‌ترین استان کشور به شمار می‌رود که هنوز ارتباط بزرگراهی بین هیچ شهر آن برقرار نیست، افزود: جهت رسیدن استان به شاخص متوسط کشوری در حوزه بزرگراه، نیازمند احداث بیش از یک هزار و ۱۶۵ کیلومتر باند دوم هستیم که این امر نگاه ویژه دولتمران را در تخصیص اعتبارات می‌طلبد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان وبلوچستان تصریح کرد: در سفر سال گذشته رئیس جمهور به استان ۶ هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات تهاتر نفت برای اجرای طرح‌های راهسازی مصوب شد که تاکنون هیچ اعتباری از این محل به استان تخصیص داده نشده؛ این در حالی است که سیستان و بلوچستان تنها استان متصل به آب‌های آزاد از طریق بندر چابهار، تنها استان با بیش از هزار و ۴۰۰ کیلومتر مرز آبی و خشکی بوده و در مسیر دو کریدور از سه کریدور در ترانزیت بزرگ جهان قرار داشته که همه این ظرفیت‌ها موقعیت مناسب و راهبردی در تجارت و ترانزیت بین المللی به آن داده، موقعیتی که استفاده از آن در مسیر توسعه اقتصادی منطقه احداث هر چه سریعتر بزرگراه‌ها را می‌طلبد.

وی اضافه کرد: همچنین توسعه هر منطقه در گرو افزایش ارتباطات با کشور‌های همسایه و گسترش مراودات مرزی است و باید بتوان از توان این بخش برای توسعه بخش اقتصادی و به تبع آن توسعه کشور استفاده کرد، اما برای افزایش مراودات نیازمند بهبود زیرساخت‌های ارتباطی به ویژه بزرگراه هستیم.

وی ادامه داد: بدون شک با بهره‌برداری هر چه سریعتر از پروژه‌های بزرگراهی که برای مردم سیستان و بلوچستان نیز بسیار حیاتی و حائز اهمیت است، علاوه بر تحول در حوزه ارتباطی استان و کشور، شاهد دگرگونی‌های فراوان و امیدبخش در بخش‌های مختلف از جمله معیشت و گردشگری و کاهش تصافات جاد‌های خواهیم بود.

رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان سیستان وبلوچستان با بیان اینکه استانداردسازی جاده‌های این استان نیازمند تامین و تخصیص به هنگام منابع مالی است، تاکید کرد: در مجموع به منظور تکمیل شبکه بزرگراهی استان به بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم که تخصیص اعتبارات مصوب سفر ریاست محترم جمهور از محل تهاتر نفت کمک قابل توجهی به تسریع ساخت پروژه‌های این بخش خواهد کرد.

معاون اول رئیس جمهور در سفر چهارم بهمن‌ماه به استان سیستان وبلوچستان بر تخصیص اعتبارات بیشتر جهت توسعه شبکه بزرگراهی این استان از محل منابع مختلف از جمله تهاتر نفت تاکید کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین