کد خبر: ۸۲۱۱۱۰
تاریخ انتشار : ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۳
با توجه به صحبت‌های کریستوف گالتیه، سرمربی پاری سن ژرمن، به نظر می‌رسد لیونل مسی در این تیم هرگز کاپیتان نخواهد شد. اما چرا بازوبند پی‌اس‌جی به بهترین بازیکن دنیا نمی‌رسد؟
آفتاب‌‌نیوز :

لیونل مسی برای رسیدن به بازوبند کاپیتانی بارسلونا به چهار فصل زمان نیاز داشت. او در تیم ملی کشورش برای رسیدن به این بازوبند ۱۰ سال انتظار کشید. اما حالا که مسی از دید اکثریت قریب به اتفاق فوتبالی‌ها شایسته عنوان بهترین بازیکن دنیا و تاریخ است به نظر می‌رسد بازوبند کاپیتانی پی‌اس‌جی هرگز به او نخواهد رسید.

وقتی در روز‌های اخیر پاری سن ژرمن رسما از کاپیتان‌های خود رونمایی کرد جنجال‌های زیادی در رختکن این تیم به وجود آمد. تصمیم کریستوف گالتیه برای انتخاب کاپیتان‌ها برای خیلی‌ها حتی از درون تیم تعجب‌برانگیز بود. کاپیتان اول تیم مارکینیوش برزیلی است. اما در حالیکه کاپیتان دوم تا پیش از این در اختیار پرسنل کیمپمبه بود، اما با اعلام گالتیه از این پس کیلیان امباپه در صورت عدم حضور مارکینیوش در میدان بازوبند را به بازو خواهد بست. کیمپمبه ناراحتی خود از این تصمیم را به صورت علنی اعلام کرد.

بعد از مارکینیوش، امباپه و کیمپمبه، کاپیتان چهارم پی‌اس‌جی مارکو وراتی ایتالیایی اعلام شد. جایگاه پنجم هم به سرخیو راموس رسید.

رسانه‌های فرانسوی امروز درباره علت عدم حضور مسی در بین کاپیتان‌های پی‌اس‌جی به گمانه‌زنی پرداختند. این رسانه‌ها معتقدند کاپیتان نشدن مسی دو دلیل عمده دارد:

*دلیل اول: مسی فرانسوی بلد نیست

اینکه مسی نمی‌تواند به زبان فرانسوی صحبت کند باعث می‌شود او توان برقراری ارتباط با هم‌تیمی‌هایش را از دست بدهد. از این گذشته او در جریان بازی‌ها نمی‌تواند با بازیکنان حریف و با داوران ارتباط برقرار کند و این یکی از وظایف مهم کاپیتان تیم است که باید از منافع تیم دفاع کند.

دلیل دوم: کاپیتانی مسی امباپه را ناراحت می‌کند!

فرانسوی‌ها می‌گویند یکی از مشکلات بزرگ پی‌اس‌جی در حال حاضر اهمیت بیش از حدی است که باشگاه به کیلیان امباپه می‌دهد. رسانه‌ها در فرانسه از او به عنوان پسر لوس پاریس یاد می‌کنند. مسی نمی‌تواند کاپیتان پاری سن ژرمن بشود چرا که امباپه حساس از این بابت ناراحت می‌شود و مدیران باشگاه نمی‌خواهند ستاره زودرنج‌شان را ناراحت کنند.

امباپه حتی از اینکه مارکینیوش بالاتر از او به عنوان کاپیتان اول انتخاب شده ناراحت است ولی با توجه به سابقه زیاد این بازیکن برزیلی در تیم و احترامی که دیگر بازیکنان در رختکن برای او قائلند، امباپه نمی‌تواند علنا خواهان گرفتن بازوبند از مارکینیوش بشود.

منبع: ورزش سه
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین