کد خبر: ۸۲۱۱۶۶
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
رضوانی‌فر، رئیس کل گمرک ایران:
محمد رضوانی‌فر، رئیس کل گمرک ایران در مراسم رونمایی از برنامه راهبردی گمرک در روز جهانی گمرک جمهوری اسلامی ایران با اشاره به عملکرد تجاری در سال جاری اظهار داشت: میزان صادرات قطعی کالا‌های غیرنفتی کشور به غیر از نفت خام، نفت کوره و نفت سفید و
آفتاب‌‌نیوز :

محمد رضوانی‌فر، رئیس کل گمرک ایران در مراسم رونمایی از برنامه راهبردی گمرک در روز جهانی گمرک جمهوری اسلامی ایران با اشاره به عملکرد تجاری در سال جاری اظهار داشت : میزان صادرات قطعی کالاهای غیرنفتی کشور به غیر از نفت خام، نفت کوره و نفت سفید و بدون احتساب صادرات از محل تجارت چمدانی و صادرات خدمات فنی و مهندسی و برق در ۱۰ ماهه سال جاری ، ۱۰۳ میلیون تن و به ارزش ۴۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بوده است که این میزان صادرات غیر نفتی در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۰، افزایش ۲ و ۹۳ صدم درصدی در وزن و ۱۷ و ۶۶ صدم درصدی در ارزش دلاری داشته است.

وی ادامه داد: میزان واردات کشور در این مدت به میزان ۳۱ میلیون تن به ارزش ۴۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بوده که کاهش ۷ و ۶ صدم درصدی در وزن و افزایش ۱۶ و ۸۶ صدم درصدی در ارزش را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

رییس کل گمرک ایران با اشاره به مقاصد تجاری ایران گفت: بزرگترین مقاصد صادراتی در این مدت کشورهای چین با ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار ، عراق با ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار ، ترکیه با ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار ، امارات متحده عربی با ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار و هند با ‌یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بوده است.

رضوانی‌فر ادامه داد : همچین در ١٠ ماه اول امسال میزان ترانزیت از کشورمان ١١ میلیون تن بوده که رشد ٨ درصدی نسبت به سال گذشته داشت و واردات کالای اساسی در این مدت زمان از نظر مقداری ۵٧درصد و از نظر ارزش ٢١ درصد رشد داشت.

وی گفت: بیش از ٢٠ میلیارد دلار مازاد درآمد داشتیم که در این شاخص بسیار موفق عمل کرده‌ایم. در مدت مذکور در امد حاصل از حقوق ورودی کالاهای خودرویی و غیر خودرویی ۶٠ هزار میلیارد تومان و درآمد مالیات ارزش افزوده ٧۵ هزار میلیارد تومان بوده که به خزانه وارد می‌شود و پیش بینی می‌شود در سال آینده درآمد حقوق ورودی خودرویی با ٣٢ هزار میلیارد تومان و حقوق ورودی سایر کالا تا ٨٧ هزار میلیارد تومان افزایش یابد و درامد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده بیش از ١٠٠ هزار میلیارد تومان باشد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین