کد خبر: ۸۲۱۴۰۳
تاریخ انتشار : ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۷
رئیس شبکه بهداشت گناوه:
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: باوجود افزایش تعداد مبتلایان به سرطان، نسبت افرادی که از این بیماری فوت می‌کنند با در نظر گرفتن جمعیت و تعداد موارد ابتلا در مقایسه با سه دهه پیش کاهش‌یافته است.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر عصمت حیدری در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه بیان کرد: سرطان از آن دسته بیماری‌هایی است که به دلیل نداشتن آگاهی کافی مردم، ترسناک و دلهره‌آور جلوه می‌کند، اما آشنا شدن با این بیماری از تشخیص تا درمان به ما نشان می‌دهد که همه سرطان‌ها به یک شکل نیستند و تفاوت‌های بسیاری بین آن‌ها وجود دارد.

وی بیان کرد: مهم‌ترین دلایل برای افزایش بروز سرطان در ایران و جهان عبارتند از امید به زندگی، تغییر در شیوه زندگی و عوامل محیطی هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه افزود: با افزایش تعداد موارد ابتلا به سرطان و با وجودی که عدد خام مرگ‌ومیر ناشی از سرطان‌ها افزایش‌یافته، اما به‌طورکلی نسبت افرادی که از سرطان فوت می‌کنند با در نظر گرفتن جمعیت و تعداد موارد ابتلا در مقایسه با سه دهه پیش کاهش‌یافته است.

حیدری عنوان کرد: مهم‌ترین دلیل بهبود در بقای بیماران، علاوه بر درمان‌های مؤثرتری که پیداشده است، افزایش آگاهی مردم و ارتقای روش‌های تشخیص زودهنگام است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین