کد خبر: ۸۲۱۵۶۸
تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳
رسانه‌های اسرائیلی از تظاهرات هزاران نفری علیه نتانیاهو در تل‌آویو و دیگر شهرهای اراضی اشغالی خبر دادند.
آفتاب‌‌نیوز :

 برخی رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند، با وجود حوادث و تنش‌های امنیتی، ده‌ها هزار شهرک‌نشین به تظاهرات مشترک و همزمان در تل‌آویو، حیفا و دیگر شهرهای اراضی اشغالی علیه سیاست‌های کابینه نتانیاهو پیوستند.

به گزارش سایت شبکه المیادین، این رسانه‌ها اعلام کردند، ده‌ها هزار شهرک‌نشین در تل‌آویو و حیفا علیه اصلاحات دستگاه قضایی که کابینه نتانیاهو قصد اجرای آنها را دارد، تظاهرات کردند.

خبرنگار المیادین در فلسطین اشغالی گزارش داد، اپوزیسیون اسرائیل به موضعگیری خود برای برگزاری تظاهراتی علیه کابینه نتانیاهو با وجود دو عملیات در قدس به شدت پایبند است.

حدود ۶۰ هزار شهرک‌نشین در تل‌آویو و حدود ۲۰ هزار شهرک‌نشین در شهرهای دیگر در تظاهرات شرکت کردند.

این تظاهرات برای چهارمین شنبه پیاپی از سوی اپوزیسیون رژیم صهیونیستی علیه نتانیاهو برگزار شد، اپوزیسیون به شکل خاص به انحصار قدرت در دستان نتانیاهو و همپیمانانش و قوانین حقوقی که قصذ تصویب آنها را دارد، معترض هستند.

شنبه گذشته نیز حدود ۱۰۰ هزار شهرک‌نشین اسرائیلی در تظاهراتی که یکی از بزرگترین تجمع‌های سیاسی اخیر شهرک‌نشین‌ها بود و در خیابان "کابلان" تل‌آویو برگزار شد، شرکت کردند.

شهرک‌نشین‌های معترض پلاکاردهایی علیه سیاست‌های نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دست داشتند.

پس از این تظاهرات نتانیاهو روز یکشنبه همپیمان خود آریه درعی، رئیس حزب شاس را از سمتش به عنوان وزیر بهداشت و امور داخلی برکنار و اعلام کرد: "متاسفم چون مجبورم او را از سمتش در کابینه برکنار کنم." پیش از این دادگاه عالی رژیم صهیونیستی حکم برکناری درعی از سمتش را صادر کرده بود.

طرح‌هایی که کابینه نتانیاهو برای محدود کردن اختیارات دستگاه قضایی در پیش گرفت، موجب اعتراض شدید گروهی شامل برخی وکلا شد و در نتیجه اختلافات سیاسی در جامعه اسرائیلی گسترش پیدا کرد.

اعتراضات در اراضی اشغالی برای تشدید فشارهای داخلی بر کابینه نتانیاهو پس از دو عملیات استشهادی در قدس اشغالی با هفت کشته انجام شدند.

فشارها بر کابینه جدید رژیم صهیونیستی که ابتدای ماه جاری میلادی قدرت را به دست گرفت، رو به افزایش است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین