کد خبر: ۸۲۱۶۶۴
تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴
رئیس اتحادیه صنف درودگران ضمن اشاره به افزایش بالای ۱۰۰ درصدی قیمت مبلمان گفت: مواد اولیه به دلیل دلال بازی‌ها با قیمت واقعی به دست تولیدکننده نمی‌رسد و باید روی این بخش نظارت جدی صورت گیرد.
آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا عباسی اظهار کرد: اگر روی کار تامین کنندگان مواد اولیه نظارت صورت گیرد و قیمت‌ها کنترل شود تا با یک سود منصفانه مواد اولیه به دست تولیدکننده برسد، تولید در بخش مبلمان رونق می‌گیرد و قیمت‌ها نیز کاهش می‌باید.

رئیس اتحادیه صنف درودگران و مبل سازان تهران افزود: در حال حاضر مواد اولیه با قیمت واقعی به دست تولیدکنندگان محصولات نهایی نمی‌رسد و تولیدکننده به ناچار مجبور است محصولات تولیدی خود را با قیمت بالاتری بفروشد. نکته دیگر اینکه اگرچه تولیدکننده مواد اولیه را از کارخانجات می‌خرد، اما این وسط دلال بازی بسیار زیاد است و به همین ترتیب مواد اولیه گران به دست تولیدکننده می‌رسد.

عباسی اضافه کرد: در حال حاضر بازار وضعیت مناسبی ندارد، زیرا قدرت خرید پایین آمده است و فروش به اندازه کافی صورت نمی‌گیرد.

رئیس اتحادیه صنف درودگران و مبل سازان تهران در مورد میزان افزایش قیمت مبلمان نیز گفت: امسال نسبت به پارسال افزایش قیمت مبلمان بالای ۱۰۰ درصد بوده است.

عباسی اصافه کرد: واردات مبلمان ممنوع است و تولیدکنندگان توانایی پوشش دهی نیاز بازار را دارند، اما باید روی تامین کنندگان مواد اولیه مبلمان نظارت جدی صورت گیرد تا مواد اولیه با قیمت واقعی و مناسب به دست تولیدکننده برسد.

وی تاکید کرد: علت گرانی مبلمان مواد اولیه این محصول است، زیرا با واسطه گری و دلال بازی قیمت‌ها را بالا می‌برند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین