کد خبر: ۸۲۱۸۲۳
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۹
جهرمی گفته " دستگاه‌های اطلاعاتی شورش امسال را پیش‌بینی کرده بودند
سخنگوی دولت سیزدهم مدعی شد: دستگاه‌های اطلاعاتی داخل کشور از ابتدای سال گزارش‌هایی داده بودند که سرویس‌های جاسوسی و برخی کشور‌های معاند و هم‌سویانشان در منطقه برای شورش‌آفرینی و اغتشاش در نیمه دوم امسال برنامه‌ریزی کرده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :

علی بهادری جهرمی در گفتگو با شبکه خبری «المیادین» لبنان که (امشب) پخش خواهد شد، به مسائل مختلفی از جمله اعتراضات چند ماه اخیر در ایران، مذاکرات هسته‌ای و حل مشکلات کشور پرداخت.

سخنگوی دولت یادآور شد: دشمن تمام تلاش خود را کرد تا ضمن بهره‌برداری از موقعیت پیش‌آمده، «در ذهن بخشی از مردم و هم در ذهن بخشی از کسانی که اختلاف دیدگاه‌هایی درون کشور دارند یا ناراحتی‌هایی دارند، خطای محاسباتی ایجاد کند...، اما نتیجه این طراحی، این شد که علی رغم اینکه تمام قوایشان را به کار گرفتند، نتوانستند به اهدافی که طراحی کرده بودند برسند».

وی افزود: آن‌ها تمام تلاششان را می‌کنند تا مانع پیشرفت بشوند، مانع توسعه و حرکت کشور شوند... البته هدف‌گذاری آن‌ها طبیعتاً در فضا‌های آرمانی خودشان به سمت تجزیه‌طلبی همیشه بوده و هست... برای اینکه هم ناآرامی در منطقه ایجاد شود هم قدرت منطقه‌ای ایران کاهش یابد؛ اما خودشان هم میدانند این یک هدف آرمانی است که در خواب هم نمی‌توانند آن را ببینند.

جهرمی با ابراز تأثر از ماجرای فوت خانم مهسا امینی «دردناک» و «تلخ» توصیف کردن آن، به بُعد دخالت‌های خارجی اشاره کرد و گفت: دستگاه‌های اطلاعاتی داخل کشور از ابتدای سال متعدد گزارش‌هایی داده بودند که سرویس‌های جاسوسی و برخی از کشور‌های معاند و برخی کشور‌های هم سویشان در منطقه برنامه‌ریزی‌هایی دارند برای شورش‌آفرینی و اغتشاش در نیمه دوم امسال.

سخنگوی دولت افزود: طبیعتاً برای اینکه بتوان یک اغتشاش را از بیرون یعنی ایجاد ناامنی و ایجاد شورش از بیرون را مدیریت کرد نیاز به زمینه داخلی هم هست؛ حالا این زمینه‌ها یا باید طراحی بشود یا در طول زمان آماده‌سازی شود یا یک فرصتی مهیا شود برای بهره‌برداری. طبیعی است که در هر کشوری حوادث تلخی ممکن است اتفاق بیفتد... همین دو سه ماه پیش؛ یک شهروندی در یکی از ایالات آمریکا وارد یک مدرسه شد و نوزده دانش‌آموز را به قتل رساند.

وی تاکید کرد: خوب این یک حادثه تلخ است؛ می‌شود از چنین حادثه‌ای، اگر کسی قصدش شورش‌آفرینی درون یک کشور را دارد بهره‌برداری و شبهه‌افکنی کند که این فرد چه کسی بوده به کجا وصل بوده...، آیا دولت کوتاهی داشته یا برنامه‌ریزی سازماندهی شده‌ای در این زمینه داشته یا نداشته، شبهات متعددی میشود مطرح و افکار عمومی را تحریک کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین