کد خبر: ۸۲۲۰۸۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۲
نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین گفت: متأسفانه شرایط فعلی مذاکرات برجام به بن‌بست رسیده است و از اول سپتامبر تاکنون مذاکرات دیپلماتیک جدی صورت نگرفته است، اما برای این‌که بگوییم برجام مرده است، هنوز زود است.
آفتاب‌‌نیوز :

«میخائیل اولیانوف» تأکید کرد که در حال حاضر ایران و روسیه و چین اراده سیاسی لازم برای احیای برجام را دارند و این در حالی است که طرف‌های غربی این توافق چنین اراده‌ای از خود نشان نمی‌دهند.

غرب برای احیای برجام اراده سیاسی ندارد
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، اولیانوف با اشاره به نقش طرف‌های غربی مذاکرات وین برای احیای برجام (انگلیس، فرانسه، آلمان و ایالات متحده آمریکا) تصریح کرد: «متأسفانه شرایط فعلی مذاکرات برجام به بن‌بست رسیده است و از اول سپتامبر تاکنون مذاکرات دیپلماتیک جدی صورت نگرفته است، اما برای این‌که بگوییم برجام مرده است، هنوز زود است و شانس احیای برجام وجود دارد و این مسئله نیازمند تصمیم سیاسی تمامی طرف‌های برجام برای بازگشت به میز مذاکرات است تا بتوان مذاکرات را به یک نقطه عقلانی رساند».

وی ادامه داد: «ایران اراده سیاسی برای پایان دادن به این بن‌بست را دارد و چین و روسیه نیز از خود چنین اراده‌ای را نشان داده‌اند، اما طرف‌های غربی در حال حاضر چنین اراده سیاسی را از خود نشان نداده‌اند».

آمریکا مقصر گام‌های برجامی ایران است
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، اقدامات ایالات متحده آمریکا را عامل تحریک ایران برای کاهش تعهدات برجامی عنوان کرد و گفت: «ایالات متحده آمریکا بیشترین اقدامات را صورت داد تا ایران چه در مقیاس کمی و چه در مقیاس کیفی به سمت گسترش محسوس برنامه هسته‌ای خود سوق پیدا کند و در این زمینه باید این‌طور گفته شود که واشنگتن موفق عمل کرد. ایران تقریباً در تمامی زمینه‌ها فراتر از محدودیت‌هایی که در برجام معین شده بود، پیش رفتند و حتی در مقایسه با زمان قبل از توافق ۲۰۱۵ نیز بیشتر پیشروی کردند».

اولیانوف با این حال تصریح کرد که گام‌های برجامی ایران قابل بازگشت هستند و گفت: «با این وجود، تمامی این اقدامات تحت کنترل کامل و هوشیارانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و گام‌های فرابرجامی ایران همگی برگشت‌پذیر است و چنین چیزی نیازمند اقدامات زیادی نیست و تنها بازگشت به میز مذاکرات و احیای توافق هسته‌ای را نیاز دارد».

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
كيوان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
0
4
همون موقع كه شما ايران رو وارد جنگ اكراين كرديد برجام تمام شده بود
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین