کد خبر: ۸۲۲۱۲۷
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۴
پس از اضطراری شدن وضعیت شهرستان کوهرنگ به دلیل بارش شدید برف و مسدود بودن جاده‌های مواصلاتی، شهرستان اردل نیز در وضعیت اضطراری قرار گرفت. تردد‌ها با زنجیرچرخ هم با کندی صورت می‌گیرد.
آفتاب‌‌نیوز :

با شروع بارش برف در استان چهارمحال و بختیاری، بسیاری از جاده‌های این استان لغزنده و تردد‌ها در محور‌های مواصلاتی با کندی انجام شد. اکنون با توجه به بارش برف در اکثر محور‌های مواصلاتی، تردد صرفا با زنجیرچرخ صورت می‌گیرد، همچنین ضروری است مردم از سفر‌های غیرضروری خود خودداری کنند.

به گفته غلامعلی نوربخش، رئیس پلیس راه استان چهارمحال و بختیاری، رانندگانی که زنجیرچرخ همراه خود نداشته باشند جریمه می‌شوند، داشتن این تجهیزات زمستانی در اوضاع کنونی ضروری است.

بارش سنگین برف در گردنه‌های شهرستان کیار

سیدشجاع زیلابی، فرماندار شهرستان کیار، در خصوص بارش برف در سامانه بارشی در شهرستان کیار، اظهار داشت: بارش برف در این شهرستان ادامه داشته و باعث لغزندگی جاده‌های شهرستان شده است.

وی با اشاره به بارش سنگین برف در گردنه‌های کوهستانی شهرستان کیار، ادامه داد: جاده‌ای در این شهرستان مسدود نیست، اما تردد‌ها باتوجه به بارش برف، به کندی صورت می‌گیرد.

شهرستان اردل در شرایط "اضطراری" قرار گرفت

یعقوب شکوهی، فرماندار اردل اظهار داشت: شهرستان اردل در شرایط "اضطراری" قرار گرفت و هم‌اکنون وضعیت تردد در تمامی جاده‌های این شهرستان به سختی است، حتی خودرو‌ها با زنجیر چرخ به سختی می‌توانند تردد کنند.

فرماندار اردل با تاکید بر اینکه مردم از تردد در محور‌های ارتباطی شهرستان اردل خودداری کنند، بین کرد: لازم است در صورت اضطرار تجهیزات ایمنی و تجهیزات زمستانی رانندگان به همراه داشته باشند.

شکوهی با اشاره به مسدود بودن جاده دیناران، مطرح کرد: اگرچه برف‌روبی جاده‌ها مداوم در حال انجام است، اما باز هم به دلیل بارش شدید برف، جاده‌ها برفی می‌شوند

فرماندار اردل با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های مربوطه در حال آماده‌باش هستند و تلاش می‌کنند، خاطرنشان کرد: متاسفانه خودرو‌هایی که در جاده مانده‌اند بدون زنجیرچرخ هستند که این مشکلات را دوچندان می‌کند.

حجم بالای برف، نیرو‌های امدادی، راهداری و انتظامی را با مشکل مواجه کرده است

خسرو کیانی، مدیرکل مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اضطراری بودن وضعیت شهرستان کوهرنگ، بیان کرد: شهرستان اردل نیز به دلیل بارش برف در وضعیت اضطراری قرار گرفته است.

وی با اشاره به کند بودن عملیات برف‌روبی در جاده‌های شهرستان اردل، عنوان کرد: گردنه‌های چری، شاه‌منصوری و تاراز، همچنان به دلیل بارش برف و سقوط بهمن مسدود هستند. با توجه به بارش سنگین برف اکثر محور‌های استان با مشکل مواجه هستند و تردد در آن‌ها به کندی و به سختی امکان پذیر است.

مدیرکل مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ۳ نفر از راهداران استان گرفتار در بهمن شده‌اند، ادامه داد: دو تیم از راهداری و هلال احمر اعزام شده‌اند.

کیانی با اشاره به مسدود بودن برخی جاده‌های دیگر، عنوان کرد: همچنین به دلیل بارش سنگین برف و کندی عملیات برف‌روبی، محور‌های ارجنک-مرغملک، هارون-سودجان، باباحیدر و بخش آباد مسدود است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی عوامل مربوطه از جمله نیرو‌های امدادی، راهداری، عملیاتی و انتظامی با تمام ظرفیت در حال تلاش هستند، اما حجم گستردگی کار این نیرو‌ها را با مشکل مواجه کرده است، اولویت بازگشایی مسیر‌ها با محور‌های اصلی و سپس محور‌های فرعی و روستایی است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین