کد خبر: ۸۲۲۱۶۳
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۰
اتحادیه اروپا در تداوم اتهامات علیه مشارکت نظامی ایران با روسیه در جنگ اوکراین، شرکت صنایع هواپیماسازی ایران را تحریم کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

اتحادیه اروپا سه‌شنبه این شرکت ایرانی را به اتهام ساخت پهپاد برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ادعای تحویل آن به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا اضافه کرده است.

در تارنمای اتحادیه اروپا آمده است: شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (هسا) یک شرکت ایرانی متخصص در ساخت هواپیما‌های نظامی و غیرنظامی و هواپیما‌های بدون سرنشین (پهپاد) است. هسا پهپاد‌های مورد استفاده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تولید می‌کند و هسا در تحقیق، توسعه، تولید و عملیات پروازی پهپاد‌ها مشارکت دارد. هسا یکی از شرکت‌های تابعه سازمان صنایع هوایی ایران (IAIO) است که یک شرکت دولتی زیرمجموعه وزارت دفاع و لجستیک نیرو‌های مسلح ایران (MODAFL) است. پهپاد‌های تولید شده توسط هسا در ایران توسط فدراسیون روسیه در جنگ تجاوزکارانه علیه اوکراین استفاده می‌شود.

اتحادیه اروپا برهمین اساس ادعا کرده است: هسا مسئول حمایت از اقداماتی است که تمامیت ارضی، حاکمیت و استقلال اوکراین را تضعیف یا تهدید می‌کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین