کد خبر: ۸۲۲۳۲۹
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱

"دانش‌آموزان مشمول خدمت سربازی" بخوانند!

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا، ضوابط و مقررات مهلت مشمولان دانش‌آموز برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی را تشریح کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار تقی مهری درباره مهلت دانش‌آموزان برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی اظهار کرد: دانش‌آموزانی که قبل از ورود به سن مشمولیت موفق به اخذ مدرک دیپلم (پایه دوازدهم) می‌شوند از تاریخ ورود به سن مشمولیت یک سال مهلت معرفی دارند و در صورت قبولی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی می‌توانند از معافیت تحصیلی برخوردار شوند.

وی در ادامه توضیح داد که به عنوان مثال، مشمول متولد ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۳ که در سال ۱۴۰۰ موفق به اخذ مدرک دیپلم شده با ورود به سن مشمولیت یعنی از تاریخ یکم اردیبهشت ۱۴۰۱ به مدت یک سال (تا تاریخ یکم اردیبهشت ۱۴۰۲) مهلت دارد تا وضعیت خدمتی خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس+۱۰ تعیین تکلیف کند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا تصریح کرد: دانش‌آموزانی که قبل از ورود به سن مشمولیت، انصراف، ترک و یا اخراج از تحصیل داشته‌اند از تاریخ ورود به سن مشمولیت (۱۸ سالگی تمام) ۶ ماه مهلت دارند تا وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

مهری در مورد مهلت معرفی دانش‌آموزانی که وارد سن مشمولیت شده‌اند، خاطرنشان کرد: مشمولانی که در سن مشمولیت (۱۸ سال تمام) در مقطع دیپلم فارغ‌التحصیل، انصراف، اخراج و یا ترک تحصیل داشته‌اند از تاریخ فراغت، انصراف و... حداکثر یک سال مهلت دارند تا با همراه داشتن برگ اعلام وضعیت تحصیلی برای تعیین تکلیف خدمتی خود از طریق یکی از دفاتر پلیس+۱۰ اقدام کنند.

وی تأکید کرد: مشمولانی که در ماه‌های خرداد تا شهریور سن مشمولیت، موفق به اخذ مدرک دیپلم شده‌اند تا پایان شهریورماه سال بعد مهلت معرفی دارند. به عنوان مثال مشمول متولد ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۳ که در تاریخ یکم خردادماه ۱۴۰۱ در مقطع دیپلم فارغ‌التحصیل شده است تا ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۲ مهلت تعیین تکلیف دارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین