کد خبر: ۸۲۲۵۹۵
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰

تمایل فدراسیون والیبال روسیه برای حضور در بازی‌های آسیایی/ کار برای ژاپن و ایران سخت می‌شود؟

دبیرکل فدراسیون والیبال روسیه از حضور این تیم در بازی‌های آسیایی استقبال کرد.
تمایل فدراسیون والیبال روسیه برای حضور در بازی‌های آسیایی/ کار برای ژاپن و ایران سخت می‌شود؟
آفتاب‌‌نیوز :

 این احتمال وجود دارد که تیم‌های ملی روسیه، از جمله تیم‌ والیبال این کشور، در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ حضور داشته باشند حتی اگر کمیته المپیک روسیه عضو شورای المپیک آسیا نباشد.

به گزارش ورد آف والی، شورای المپیک آسیا (OCA) به ورزشکاران روسیه و بلاروس این فرصت را داد تا در مسابقات آسیایی از جمله بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو چین که شامل مسابقات والیبال نیز می‌شود، شرکت کنند.

OCA اعلام کرد که با بیانیه هیات اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) پس از شروع جنگ در اوکراین در مورد وضعیت ورزشکاران روسیه و بلاروس و هم‌چنین مجازات علیه این کشورها موافق است. با این حال، هیات حاکمه جنبش المپیک در آسیا فکر می‌کند که ورزش می‌تواند مردم را دور هم جمع کند و همه باید بدون توجه به ملیت یا وضعیت گذرنامه خود، حق شرکت در رویدادهای ورزشی را داشته باشند.

الکساندر یارمنکو، دبیرکل فدراسیون والیبال روسیه (VFV) درباره احتمال حضور تیم والیبال روسیه در مسابقات آسیایی گفت: تیم‌هایی در آسیا وجود دارند که بازی کردن تیم ملی روسیه مقابل آن‌ها جالب خواهد بود.

یکی از اولین کشورهایی که با پیشنهاد OCA برای حضور تیم‌های روسی در بازی‌های آسیایی مخالفت کرد، کره‌جنوبی بود. کمیته ورزش و المپیک کره (KSOC) نامه‌ای به OCA ارسال کرد که چرا روسیه و بلاروس اجازه دارند در بازی‌های آسیایی امسال شرکت کنند. با توجه به این که بازی‌های آسیایی به عنوان مقدماتی برای المپیک پاریس عمل می‌کند، با شرکت ورزشکاران روسی و بلاروسی در این رقابت‌ها، مشکلاتی ایجاد خواهد شد بنابراین KSOC می‌خواهد OCA در مورد نحوه رسیدگی به این شرایط توضیح دهد.

به گزارش ایسنا، تیم والیبال روسیه که در رقابت‌های رسمی والیبال پس از جنگ اوکراین و روسیه شرکت نکرده و با تحریم فدراسیون جهانی والیبال رو به رو شده است، با مجموع امتیاز ۳۵۲.۱۰ در رده پنجم دنیا قرار دارد. تیم والیبال ژاپن که در مسابقات گذشته عملکردی خوب داشته با مجموع امتیاز ۲۷۶.۶۳ در رده اول آسیا و هفتم جهان ایستاده است.

تیم ملی والیبال ایران با هدایت عطایی، سرمربی ایرانی با مجموع امتیاز ۲۶۶.۷۹ در رده دهم دنیا ایستاده است.

اگر والیبال روسیه در مسابقات آسیایی حضور داشته باشد، تیم‌های ایران و ژاپن که از قدرت‌های آسیا به شمار می‌آیند قطعا یک حریف سرسخت دیگر به نام روسیه خواهند داشت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین