کد خبر: ۸۲۲۶۵۲
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۹

استعفای مربی ایرانی در برزیل، پس از تروریست خطاب شدن!

مربی ایرانی که تنها یک روز از انتخابش به عنوان سرمربی یک تیم برزیلی گذشته بود، پس از شعار‌های عجیب هواداران از سمت خود استعفا داد و فاش کرد سه بازیکن تیمش عامدانه بازی نکرده‌اند.
استعفای مربی ایرانی در برزیل، پس از تروریست خطاب شدن!
آفتاب‌‌نیوز :

تیم فوتبال اتلتیکو کامرشیال برزیل یک تیم منطقه است و در لیگ دسته دوم ایالت پیائو بازی می‌کند. این تیم در این رقابت‌ها که با حضور هشت تیم برگزار می‌شود شرایط خوبی ندارد و بعد از شش هفته، تنها سه امتیاز کسب کرده است.

نکته قابل توجه اتلتیکو کامرشیال برای هواداران فوتبال ایران انتخاب یک مربی ایرانی بود. این تیم پس از کسب نتایج ضعیف با «ژوزه کارلوس آمارال»، این مربی را اخراج کرد و روز ۳۱ ژانویه از انتخاب کوشا دلشاد مربی ایرانی خبر داد. دلشاد که از سال ۲۰۱۴ در برزیل و در تیم‌های پایه و کم نام و نشان فعالیت کرده است، تنها یک روز در اتلتیکو کامرشیال دوام آورد و ساعات عجیبی را تجربه کرد.

اتلتیکو روز پس از انتخاب مربی ایرانی به مصاف تیم ریور رفت و با نتیجه ۴ بر صفر شکست خورد.

بر اساس گزارش وب سایت revistaforum برزیل، شعار‌های بیگانه‌هراسی هواداران اتلتیکو علیه کوشا دلشاد و «تروریست» خطاب کردن این مربی ایرانی باعث شد تا دلشاد کمتر از دو روز کار در تیم جدید، از سمتش استعفا بدهد.

این مربی در واکنش به اتفاقاتی که برای خودش و تیمش رخ داد، گفت: فکر نمی‌کنم مربی‌ای که باشگاهی را در منطقه سقوط تحویل می‌گیرد فقط با دو روز تمرین، معجزه کند. این مربی سزاوار توهین‌های تعصب آمیز و بیگانه هراسانه مانند شعار‌های "هی مربی تروریست" نیست. باور کردنی نیست که این اقدامات از روز قبل در شبکه‌های اجتماعی آغاز شده و از همان دقیقه اول بازی توسط هوادارانی که در کنار نیمکت تعویضی حضور داشتند ادامه داشته باشد.

دلشاد سپس به اقدام هماهنگ چند بازیکن علیه او خبر داد و افزود: حتی با اطلاع از وضعیت باشگاه و نبود تجهیزات لازم، کار فنی را بر عهده گرفتم، اما نمی‌توانستم تصور کنم روز بازی سه بازیکن اعلام کنند که وارد ورزشگاه نمی‌شوند و برای تیم بازی نمی‌کنند. آنجا بود که فهمیدم در یک باشگاه حرفه‌ای نیستم، بلکه در یک مدرسه فوتبال هستم. من می‌خواهم با هوادارانی صحبت کنم که از زمان گرم کردن توهین را شروع کردند. اگر من را دوست ندارید، حداقل باشگاه را دوست داشته باشید.

این مربی ایرانی که مدارک مربیگری را از کنفدراسیون فوتبال برزیل دریافت کرده است، یادآور شد: من آنجا بودم تا به فوتبال شهر کمک کنم، یک باشگاه سنتی که وضعیت غیرعادی را تجربه می‌کند، اما متوجه شدم که عزمی برای این هدف وجود ندارد. قصد من کمک بود، اما به دلیل عدم حمایت و بیگانه هراسی در ۹۰ دقیقه حضور در ورزشگاه، از مربیگری باشگاه استعفا دادم. امیدوارم روزی این اتفاق در کشور فوتبال به پایان برسد.

اما این اتفاقات واکنش باشگاه اتلتیکو کامرشیال را هم به دنبال داشت. این باشگاه با انتشار بیانیه‌ای کوتاه در اینستاگرام خود اعلام کرد که نگرش و شعار‌های هواداران با «رفتار غیر معمولی» علیه مربی ایرانی را به شدت رد می‌کند با تاکید بر این نکته که نتیجه منفی یک تیم، چنین نگرش‌هایی را توجیه نمی‌کند.

علاوه بر وب سایت‌ها و نشریات داخلی، شبکه CNN برزیل هم گزارشی را درباره اتفاقاتی که برای مربی ایرانی رخ داد پخش کرد و در آن به شعار‌های تروریستی علیه کوشا دلشاد پرداخت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین