کد خبر: ۸۲۲۷۲۲
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۸

اسیدپاشی مرد شیشه‌ای به صورت خواهرش!

شامگاه پنجشنبه سیزدهم بهمن، مأموران پلیس پایتخت در جریان اسیدپاشی در خانه‌ای در یکی از محله‌های جنوبی شهر قرار گرفتند و راهی آنجا شدند.
اسیدپاشی مرد شیشه‌ای به صورت خواهرش!
آفتاب‌‌نیوز :

زنی جوان به همراه دختر ۱۶ ساله‌اش در خانه‌شان، هدف اسیدپاشی قرار گرفته که با حضور نیرو‌های اورژانس، به بیمارستان منتقل شده بودند. مادر و دختر که از ناحیه صورت، پهلو و دست آسیب دیده بودند و هنوز مشخص نبود که فرد اسیدپاش چه‌کسی است.

ماموران در بیمارستان به تحقیق از زن جوان پرداختند و او گفت که عامل اسیدپاشی، برادرش است. وی توضیح داد: برادرم معتاد به شیشه و گل است و مدام از من پول می‌خواست. هربار که خمار بود و پولی برای تامین هزینه مواد نداشت، نزد من می‌آمد و با تهدید و زور از من پول می‌گرفت. وی ادامه داد: روز حادثه برادرم به مقابل خانه‌ام آمد و طبق معمول قصد داشت پول بگیرد، اما جواب منفی به او دادم. وی ناگهان محتویات ظرفی که همراهش بود را به روی من و دخترم پاشید و فرار کرد.

با اظهارات این زن، قاضی محمدرضا صاحب‌جمعی، بازپرس جنایی تهران دستور بازداشت مرد اسیدپاش را صادر کرد و تحقیقات برای دستگیری او آغاز شد. یک روز از این حادثه گذشته بود که مردی با پلیس تماس گرفت و گفت: متهم به اسیدپاشی را در پارکی در جنوب تهران دیده است. فرد تماس گیرنده توضیح داد: متهم از آشنایان مان است و دیروز شنیدم که به روی خواهر و خواهرزاده‌اش اسید پاشیده و فراری شده است. برای همین تا او را دیدم، تصمیم گرفتم پلیس را خبر کنم. پس از تماس این مرد بود که تیمی از مأموران راهی پارک شدند و متهم را که هنوز در پارک حضور داشت، دستگیر کردند.

مرد جوان مدعی شد که به‌شدت پشیمان است و به‌خاطر به‌دست آوردن طلا‌های خواهرش، دست به اسیدپاشی زده است. وی گفت: از روزی که به دام اعتیاد گرفتار شدم، زندگی ام تباه شد. کارم را از دست دادم و ناچار بودم برای به‌دست آوردن پول مواد، دست به هرکاری بزنم. این اواخر مدام از اعضای خانواده‌ام پول می‌گرفتم تا اینکه چند روز قبل متوجه شدم خواهرم برای سرمایه‌گذاری، دلار و طلا خریده است.

وی ادامه داد: چندبار نزد او رفتم تا طلا و دلارهایش را قرض بگیرم، اما نشد. همین موجب شد از او کینه به دل بگیرم. از سوی دیگر، هر وقت شیشه و گل می‌کشیدم، دچار توهمات عجیبی می‌شدم. روز حادثه هم مقدار زیادی شیشه کشیده بودم و توهم زدم که خواهرم برایم توطئه چیده است. به همین دلیل با تهیه اسید سراغ او رفتم و خواستم به من پول بدهد، اما قبول نکرد و با وی درگیر شدم و برای انتقام، اسید را به روی او پاشیدم. اما در آن لحظه دخترخواهرم به کمک مادرش آمد که مقداری اسید هم روی او ریخت.

براساس این گزارش، متهم به اسیدپاشی با قرار قانونی و برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار مأموران اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین