کد خبر: ۸۲۲۸۵۷
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۵
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شواری اسلامی گفت: مسدود کردن فضای مجازی علاوه بر اینکه مشکلی را حل نمی کند و راه حل مناسبی نیست بلکه بالعکس باید دسترسی آن برای کاربران بیشتر باشد و در چارچوب قانون کنترل و مدیریت شود.
آفتاب‌‌نیوز :

حسن لطفی اظهار داشت: باید در فضای مجازی قانون مداری حاکم باشد و به هر میزان این فضا بازتر باشد در تمامی عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی به سود کشور خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شواری اسلامی ادامه داد: حرکت رسانه های دیجیتال در فضای مجازی به شرطی که در چارچوب قانون طی مسیر کنند یک فرصت برای شکوفایی کشور در همه عرصه ها به شمار می رود.

لطفی اظهار داشت: حرکت رسانه های دیجیتال در فضای مجازی اگر در چارچوب قانون باشد نه تنها سبب جلوگیری از تخریب افراد و جامعه نخواهد شد بلکه سبب شکوفایی نیز خواهد شد.

وی افزود: چالشی که هم اکنون گریبانگیر فضای مجازی است این است که به حال خود رها شده و کسی پاسخگوی مشکلات آن نیست.

سخنگوی کمیسون اجتماعی مجلس شواری اسلامی با بیان اینکه مدیریتی بر فضای مجازی وجود ندارد، گفت: ناظری نیز برای اعمال و رفتار فضای مجازی وجود ندارد. همانطور که می بینید مسدود کردن فضای مجازی سبب روی آوردن کاربران برای شکستن این سد شده که با استفاده از راه‌های مختلف به اینترنت بدون فیلتر نیز دسترسی خواهند داشت.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر فضای مجازی در چارچوب قانون مدیریت شود سبب رشد جامعه می شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین