کد خبر: ۸۲۲۹۷۱
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰
مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران:

تنها ۸۰ ون‌کافه در تهران مجوز فعالیت دارند/برخورد با ون کافه‌های بدون مجوز

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: حدود ۸۰ ون کافه به شهرداری برای مجوز مراجعه کرده و بخش عمده آنها غیر مجاز هستند.
تنها ۸۰ ون‌کافه در تهران مجوز فعالیت دارند/برخورد با ون کافه‌های بدون مجوز
آفتاب‌‌نیوز :

بنا براعلام سایت شهر، سعید بیگی در مورد ساماندهی ون کافه‌ها در سطح شهر گفت: ون کافه‌ها در ابتدا در شهر تهران به‌صورت بی نظم حضور داشتند که به شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل مأموریت داده شد تا به این وضعیت سامان بدهد. به طوری که صاحبان ون کافه‌ها بیایند و از شهرداری مجوز بگیرند تا جای آنها مشخص شود.

بیگی عنوان کرد: صاحبان ون کافه‌هایی که مجوز دریافت می کنند، در مکان‌هایی مستقر می شوند که تمهیدات ترافیکی در آن منطقه دیده شده باشد و همچنین موضوع آب، برق و پسماند آنها مدیریت شود. سیاست شهرداری فعلا افزایش ون کافه‌ها نیست، بلکه ساماندهی ون کافه‌هایی است که از قبل موجود بودند. یک بخشی از آنها که حدود ۸۰ ون کافه است به شهرداری مراجعه کرده‌اند و مجوز گرفتند.

وی افزود: به ون کافه ها اجازه نمی دهیم که بیش از سه ماه در یک جای ثابت بمانند و بر روی ظاهر و نظافت ون کافه‌ها نظارت می کنیم تا تمیز باشند و همچنین بهداشت‌، اصناف و اماکن را فعال تر کردیم تا بر روی ون کافه ها نظارت کنند. البته بخش عمده ای از آنها غیرمجاز هستند و مجوز ندارند که موضوع در حال رسیدگی است.

بیگی اظهار کرد: رویکرد اولیه شهرداری در برخورد با ون کافه ها، تشویقی و تعاملی است تا ون کافه ها مراجعه کنند و مجوز بگیرند، اما صبر مراجع قانونی حدی دارد و حتما سال بعد از ما گزارش می خواهند و اگر نیاز باشد باید وارد برخورد سلبی شویم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: درحال حاضر زمینه برای کسانی که در این حوزه فعال هستند و از قبل هم در این بخش بودند، آماده هست تا کار خود را قانونی کنند و مجوز بگیرند، شهرداری هم حتما همراهی می کند تا موضوع ون کافه ها سامان بگیرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین