کد خبر: ۸۲۳۰۰۴
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۵

۱۸ درصد از جانباختگان تصادفات زیر ۱۸ سال سن دارند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با اعلام اینکه ۱۸ درصد از جانباختگان تصادفات رانندگی زیر ۱۸ سال سن دارند، از برگزاری کمپین ۱۸-۱۸ برای کاهش آمار قربانیان تصادفات خبر داد.
۱۸ درصد از جانباختگان تصادفات زیر ۱۸ سال سن دارند
آفتاب‌‌نیوز :

سردار سید کمال هادیانفر در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان‌های جدید پلیس در ۱۰ استان کشور که ظهر امروز در شهرک آزمایش برگزار شد، گفت: از سال ۹۸ تا کنون ۱۹۸ باب ساختمان شامل ساختمان‌های ستادی، قرارگاه پلیس راهور، پاسگاه پلیس راه و ... در کشور احداث شده است که ۱۰۰ باب آن از سوی پلیس راهور و ۹۸ باب آن هم توسط وزارت راه و راهداری انجام شده، امروز هم ۱۱ ساختمان ستادی و قرارگاهی پلیس راهور را افتتاح می‌کنیم.

وی از افتتاح مرکز پاسخگویی پلیس راهور نیز خبر داد و گفت: این مرکز در واقع یک مرکز مشاوره و پاسخگویی به سوالات است که ۲۱ خدمت را به مردم ارائه می‌کند. شماره آن نیز همان شماره تلفن ۱۲۰ بوده و مردم می‌توانند با آن تماس بگیرند.

هادیانفر به آمار جانباختگان حوادث رانندگی نیز اشاره کرد و گفت: در کشور ما سالیانه ۱۷ هزار فوتی و حدود ۳۰۰ هزار نفر مجروح در حوادث رانندگی رخ می دهد که ما طبق برنامه ریزی باید این آمار را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه ۳۰۰۰ کودک زیر ۱۸ سال و افراد در سن رشد در تصادفات جان خود را از دست می‌دهند، گفت:‌ در همین راستا نیز کمپین ۱۸-۱۸ از سوی پلیس راهور راه اندازی شده است. این کمپین بیانگر این است که ۱۸ درصد از جانباختگان تصادفات رانندگی زیر ۱۸ سال سن دارند. افراد بیگناهی که جان خود را بخاطر قصور یا تخلف دیگران از دست می‌دهند.

هادیانفر اضافه کرد: البته برای کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی ۳۳ دستگاه نقش دارد که باید به وظایف خود عمل کنند.

رئیس پلیس راهور فراجا در پاسخ به پرسشی درباره حذف دو درصد افزایش عوارض خودروها و اعمال جریمه از سوی پلیس راهور گفت: در سال‌های گذشته و بنا بر آنچه که از سوی دیوان عالی کشور تایید شد ، بنا شد که شهروندان یا عوارض خودروهای خود را پرداخت کنند یا جریمه بدهند.

وی با بیان اینکه رای صادره به نفع شهرداری‌ها بود، گفت: شهرداری‌ها برای کسب درآمد بیشتر دریافت عوارض را قانونی کردند. بنابراین خودروهایی که بدون مجوز وارد محدوده طرح می‌شوند باید عوارض پرداخت کنند و در واقع این عوارض به عنوان جریمه‌ای است که از سوی شهرداری اعمال می‌شود پس دلیلی برای اعمال جریمه از سوی پلیس وجود ندارد.

وی افزود: البته اگر در بحث عوارض تجدید نظر شده یا رقم جرایم تغییر کند پلیس نیز به وظیفه خود عمل خواهد کرد.

هادیانفر افزود: در مورد جریمه پلاک‌های زوج و فرد در شرایط اضطرار آلودگی هوا نیز باید گفت که این موضوع بر عهده کمیته اضطرار آلودگی بوده و اگر طرح زوج و فرد از درب منازل تصویب شود خودروهای غیر مجاز جریمه خواهد شد.

هادیانفر در پایان تاکید کرد: برای تغییر در مبلغ جرایم رانندگی هیات وزیران یا مجلس شورای اسلامی دارای اختیار بوده و شورای شهر نمی‌تواند این موارد را اجرایی کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین