کد خبر: ۸۲۳۰۸۳
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۰

بهادری‌جهرمی: دولت مشکل خوزستان را مشکل همه کشور می‌داند

سخنگوی دولت در آیین گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که شامگاه دوشنبه ۱۷ بهمن در مرکز علمی_ فرهنگی امام حسین (ع) اهواز برگزار شد، گفت: دغدغه اصلی دولت مشکلات خوزستان است چرا که مسأله خوزستان مسأله کل کشور است.
بهادری‌جهرمی: دولت مشکل خوزستان را مشکل همه کشور می‌داند
آفتاب‌‌نیوز :

علی بهادری جهرمی با بیان اینکه دولت و مردم کشور می‌دانند که اگر امروز امنیت، آبادی و آبادانی وجود دارد از استقامت مردم خوزستان است گفت: نگاه دولت به مسأله و مشکلات خوزستان نگاه محلی نیست و مشکل خوزستان را صرفا مشکل خوزستان نمی‌داند بلکه مشکل کل کشور می‌داند.

به گزارش ایسنا، او با تاکید بر اینکه نبود آب در استان خوزستان فقط کشاورزی و امرار معاش مردم این استان را دچار مشکل نمی‌کند خاطرنشان کرد: اگر آب نباشد کشت ایران دچار مشکل می‌شود چرا که اگر گندم استان خوزستان نباشد امنیت غذایی کل کشور دچار مشکل می‌شود.

وی بیان کرد: مشکل کم آبی خوزستان از طریق تعاملات کشوری و بین المللی با کشورهای ترکیه و عراق و از طریق تعدیل‌های آب داخلی به روش‌های مختلف پیش‌بینی شده و همچنین از طریق ارتفاع بهره‌وری در مصرف آب پیگیری شده است چرا که دغدغه اصلی دولت رفع مشکلات آب استان است و با جدیت و سرعت و قوت این مسیر را پیش می‌برد.

بهادری جهرمی با اشاره به افتتاح قسمت اول پروژه آب‌رسانی غدیر خاطرنشان کرد: طرح آب رسانی غدیر در یک سال گذشته بخشی از مشکلات آب استان را حل کرد.

وی متذکر شد: مسأله خشکسالی و بحران آب استان خوزستان در کوتاه مدت رفع نمی‌شود و طبیعتا نیازمند اختصاص زمان‌بندی مناسب‌ هستیم.

سخنگوی دولت یادآور شد: برای اولین بار دولت فعلی بود که وزارت نفت را مکلف کرد در ازای فعالیت نفتی که دارد ۵۰۰۰ میلیارد تومان از منابع خود را در اختیار استان خوزستان در قالب مسؤولیت‌های اجتماعی مختلف برای تکمیل طرح‌های راه‌ و شهرسازی عقب مانده همانند مسأله فاضلاب استان و... اختصاص دهد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین