کد خبر: ۸۲۳۱۱۲
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۰

شمخانی به روسیه رفت

دبیر شورای عالی امنیت ملی برای شرکت در پنجمین نشست گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای راهی مسکو شد.
شمخانی به روسیه رفت
آفتاب‌‌نیوز :

علی شمخانی نماینده رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در پنجمین نشست گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای که روز چهارشنبه در مسکو برگزار می‌شود، صبح امروز (سه‌شنبه) تهران را به مقصد مسکو ترک کرد.

در این نشست که با حضور دبیران، مشاوران و نمایندگان نهاد امنیت ملی کشور‌های همسایه افغانستان برگزار می‌شود، تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی این کشور مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

در حاشیه این نشست دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با برخی همتایان خود نیز به طور جداگانه دیدار و درباره مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو خواهد کرد.

شمخانی همچنین در این سفر در ادامه نشست‌های مشترک دبیران شورای امنیت ملی ایران و روسیه که اخیرا و در جریان سفر آبان ماه سال جاری پاتروشف به ایران در تهران برگزار شد، نشست دیگری را با همتای روسی خود برای بررسی مسائل دوجانبه و پیگیری پروژه‌های مشترک اقتصادی، فناوری، تجاری دو کشور برگزار می‌کند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان همچنین با برخی دیگر از مقامات عالی فدارسیون روسیه دیدار و گفتگو خواهد کرد.

سلسله نشست‌های گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای به ابتکار جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۷ پایه‌گذاری شد.

نشست‌های اول و دوم گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در تهران و نشست سوم و چهارم نیز به میزبانی هندوستان در دهلی‌نو و تاجیکستان در شهر دوشنبه برگزار شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین