کد خبر: ۸۲۳۲۷۳
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۳

واکنش سازمان حج و زیارت به دریافت امتیاز خارج از نوبت خودرو: متعارف است!

سازمان حج و زیارت در بیانیه‌ای نسبت به اعطای امتیاز خارج از نوبت خودرو به کارکنان این سازمان واکنش نشان داد و مدعی شد که دریافت تعداد محدودی خودرو از یک شرکت خودروساز خصوصی، برای پرسنل یک نهاد دولتی، امری متعارف است.
واکنش سازمان حج و زیارت به دریافت امتیاز خارج از نوبت خودرو: متعارف است!
آفتاب‌‌نیوز :

سازمان حج و زیارت در واکنش به خبری با عنوان «اعطای امتیاز خارج از نوبت خودرو به کارکنان سازمان حج و زیارت با اقساط ۴ ساله +سند» بیانیه‌ای منتشر کرد که متن آن به شرح ذیل است:

این سازمان با هدف ارائه تسهیلات رفاهی به کارکنان خدوم خود که در طول ۴۰ سال گذشته هیچگونه خدمات رفاهی از قبیل زمین، خودرو، مسکن مهر و ... دریافت نکرده‌اند، برای نخستین بار با یک شرکت خودرو ساز خصوصی (شرکت محترم کرمان موتور) مذاکراتی را جهت خرید نقد و اقساط تعدادی خودرو برای پرسنل خود به عمل آورد.

بر اساس قوانین موجود، این شرکت خصوصی حق دارد تا خودرو‌های خود را بصورت نقدی و یا اقساطی به مشتریان خود عرضه نماید، همانگونه که به دیگر نهاد‌ها و ارگان‌ها با شرایط نقد و اقساط (کوتاه مدت و یا دراز مدت) واگذار کرده است.

سازمان حج و زیارت تاکنون از شرکت‌های خودرو ساز «دولتی» همچون ایران خودرو و سایپا که ملزم هستند تا خودرو‌های خود را در بورس عرضه کنند، هیچگونه خودرویی را دریافت نکرده، بلکه از شرکتی خصوصی که از لحاظ حقوقی و قانونی مجاز است تا طبق میل خود تسهیلات متنوعی را به مشتریان خود ارائه نماید، درخواست خرید نقد و اقساط تعدادی خودرو برای پرسنل خود نموده است. این اقدام نه غیر عرفی بوده و نه غیر قانونی، بلکه مطابق با رویه جاری در فروش به سایر نهاد‌ها و ارگان‌ها بوده است.

ضمن آنکه اولاً سند این خودرو‌ها تا پایان پرداخت وجه خودرو در گرو شرکت خودرو ساز باقی می‌ماند. ثانیاً حاشیه سود ذکر شده در خبر خبرگزاری فارس، عیناً در خودرو‌های خرید شده از بورس نیز (با درجات متفاوت) وجود دارد. عمده تفاوت در اعطای خودرو‌های یاد شده، عدم دریافت سود در اقساط می‌باشد، که از شرکت محترم کرمان موتور در این خصوص تشکر و قدردانی می‌نماییم.

با توضیح فوق روشن می‌گردد که دریافت تعداد محدودی خودرو از یک شرکت خودروساز خصوصی، جهت پرسنل یک نهاد دولتی امری متعارف و معهود می‌باشد که در همه سال‌های گذشته به بسیاری از مجموعه‌ها و ارگان‌ها واگذار شده است، و سازمان حج و زیارت نیز یکی از آن‌ها است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
0
2
نامتعارف حق ملت است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
0
1
با سلام با توجه به متعارف بودن این رانت لطفا این امکان را برای معلمان هم فراهم کنید.ممنون
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
0
1
اره برادر به خودتون که برسه همه چی متعارف میشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
0
1
دقیقا" ، تعریف فساد سیستماتیک همین است ! تخلفی را قانونی - عرفی و شرعی نشان دادن .... ! اینکه پرسنل خدوم سازمان حج و زیارت مسکن مهر و یا زمین و خدمات رفاهی نگرفته اند !!! و یا شرکت کرمان خودرو خصوصی است !!! بهشت را به بهاء دهند نه به ، بهانه .....! از سازمان حج و زیارت چنین ادله هایی بعید بود ....
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین