کد خبر: ۸۲۳۳۱۰
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۳

اظهارات عشقی درباره تداوم عرضه خودرو در بورس

رئیس سازمان بورس گفت: عرضه خودرو‌هایی که از قبل پذیرش شده‌اند در بورس تداوم خواهد داشت.
اظهارات عشقی درباره تداوم عرضه خودرو در بورس
آفتاب‌‌نیوز :

مجید عشقی در برنامه خبری در مورد عرضه خودرو در بورس اظهار کرد: عصر امروز جلسه شورای عالی بورس تشکیل شد و موضوع عرضه خودرو در بورس یکی از موضوعات اصلی جلسه بود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: با توجه به مباحث مطرح شده در جلسه، مصوب شد که عرضه خودرو همچنان در بورس کالا تداوم یابد.

وی تصریح کرد: در واقع خودرو‌هایی که از قبل یعنی تقریباً طی دو ماه گذشته پذیرش شده‌اند، همچنان در بورس عرضه خواهند شد.

عشقی گفت: در همین راستا از عرضه کنندگان خواستیم که برنامه عرضه دهند تا متقاضیان خرید بتوانند برنامه ریزی لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه برنامه عرضه را خودروسازان خواهند داد، اظهار کرد: یکی از ایرادات اصلی عرضه خودرو در بورس مربوط به بی نظمی در عرضه بود که از این به بعد عرضه‌ها به صورت منظم اعلام خواهد شد؛ بر همین اساس یا هر هفته یا دو هفته یک بار عرضه‌ها اعلام خواهد شد.

به گفته عشقی، چند روز قبل از انجام معامله نیز برنامه عرضه اعلام می‌شود.

معاون وزیر اقتصاد در مورد قرعه کشی خودرو‌ها نیز گفت: خودرو‌هایی که در بورس کالا عرضه می‌شوند وارد فرایند قرعه کشی نخواهند شد و با سازوکار بورس عرضه می‌شوند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تداوم عرضه در بورس منافاتی با دستورالعمل شورای رقابت ندارد، تصریح کرد: خیر؛ منافاتی با دستورالعمل شورای رقابت ندارد، زیرا بر اساس بند ج ماده ۳۶ قانون احکام دائمی کالا‌هایی که در بورس پذیرش می‌شوند مشمول هر نوع نظام قیمت گذاری نمی‌شوند و طبق ضوابط بورس با آن‌ها رفتار خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین