کد خبر: ۸۲۳۴۸۳
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰

چهارمین هواپیمای کمک‌های ایران در حلب بر زمین نشست

چهارمین هواپیمای حامل کمک‌های انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران به مردم زلزله زده سوریه شامگاه چهارشنبه (لحظاتی قبل) در فرودگاه بین المللی حلب (شمال غرب سوریه) به زمین نشست.
چهارمین هواپیمای کمک‌های ایران در حلب بر زمین نشست
آفتاب‌‌نیوز :

"سلمان نواب نوری" سرکنسول جمهوری اسلامی ایران شامگاه چهارشنبه درخصوص محموله این هواپیما اظهار داشت: محموله هواپیمای چهارم کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به مردم سوریه که وارد فرودگاه حلب شده شامل شش پالت چادر، سه پالت خرما، ۱۵ پالت برنج، سه پالت تن ماهی و دو پالت هم ماکارانی و رب گوجه فرنگی می‌باشد.

پیش از نیز سه هواپیمای حامل کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به مردم آسیب دیده از زلزله شدید اخیر سوریه وارد این کشور شده بود.

هواپیمای اول محموله خود را در فرودگاه دمشق تخلیه کرد و هواپیمای دوم در فرودگاه حلب و هواپیمای سوم نیز در لاذقیه فرود آمد و محموله خود را در آنجا تخلیه کرد.

اولین هواپیمای حامل کمک‌های مردم ایران به مردم زلزله زده سوریه حامل مواد غذایی، امدادی و پزشکی بود که بامداد سه شنبه در فرودگاه بین المللی دمشق به زمین نشست.

محموله این هواپیما شامل ۴۵ تن کمک‌های بشردوستانه ایران شامل پتو، چادر، دارو، مواد غذایی و سایر لوازم مورد نیاز زلزله‌زدگان بود.

زمین لرزه هفت و هشت دهم ریشتری بامداد دوشنبه خسارت‌های زیادی در پنج استان سوریه برجای گذاشت که علاوه بر خسارات مادی، تا زمان مخابره این خبر ۲ هزار و ۳۷۰ نفر قربانی داشته است. باتوجه به شدت زمین لرزه پیش بینی می‌شود رقم قربانیان افزایش یابد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین