کد خبر: ۸۲۳۴۸۴
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۵
باربارا وودوارد سفیر و نماینده انگلیس در سازمان ملل با تکرار اتهام زنی‌های لندن علیه جمهوری اسلامی ایران درباره جنگ اوکراین مدعی شد روسیه برای حمله بزرگتری آماده می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

باربارا وودوارد نماینده انگلیس در سازمان ملل روز چهارشنبه به وقت محلی در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره اوکراین گفت: در ۲۴ فوریه، روسیه تهاجم همه جانبه خود به اوکراین را آغاز کرد و ولادیمیر پوتین رییس جمهور این کشور مدعی شد که این حمله برای توقف نسل کشی در دونباس است.  اهداف واقعی روسیه زمانی آشکار شد که مسکو اقدام به الحاق غیرقانونی سرزمین اوکراین کرد، که یک روش مشابه مانند بازی کریمه در سال ۲۰۱۴ بود.

سفیر انگلیس با تکرار اتهام زنی علیه ایران گفت: روسیه این کار را با کمک بلاروس و با استفاده از تسلیحات تهیه شده از ایران و کره شمالی در نقض تحریم‌های سازمان ملل انجام داده است. روسیه هیچ نشانه‌ای از توقف این جنگ نشان نداده است و به نظر می‌رسد اکنون در حال آماده شدن برای یک حمله بزرگ‌تر است.

این مقام دولت انگلیس ادامه داد: اوکراین چاره‌ای جز استفاده از حق منشور سازمان ملل برای دفاع از خود نداشته است. در چنین شرایطی، انگلیس، همراه با دیگران، متعهد به تامین دفاعی بیشتر و پایدار اوکراین شده اند که شامل تقویت آموزش برای سربازان اوکراینی است.

این دیپلمات انگلیسی اضافه کرد: روسیه هنوز صد‌ها هزار نیروی نظامی در داخل مرز‌های اوکراین دارد و هر روز به این کشور حمله می‌کند و مطمئناً همه ما با قراردادن تجهیزات در اختیار اوکراین برای دفاع از خود موافقیم.

وی د رعین حال مدعی شد: یک صلح عادلانه و پایدار باید مبتنی بر اصول منشور سازمان ملل باشد که همه ما متعهد به رعایت آن هستیم. اگر روسیه واقعاً خواهان صلح بود، جلسات شورای امنیت را جعلی نمی‌خواند. اگر مسکو به دنبال صلح بود، این کشور بلافاصله به تهاجم غیرقانونی خود پایان می‌داد، از اوکراین خارج می‌شد و با حسن نیت به میز مذاکره‌ای که فوریه گذشته از آن خارج شد، باز می‌گشت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین