کد خبر: ۸۲۳۵۳۲
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۸

رونمایی از اولین شبیه‌ساز زلزله/حضور تیم‌های امداد و نجات در مناطق زلزله‌زده ترکیه و سوریه

با حضور رئیس جمعیت هلال‌احمر در کرمان و در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از هشت دستگاه خودروی نجات، امدادی و سواری و تجهیزات امداد و نجات در پایگاه جنوب شرق هلال احمر در کرمان رونمایی و ۲ پایگاه امدادونجات در این استان افتتاح شد.
رونمایی از اولین شبیه‌ساز زلزله/حضور تیم‌های امداد و نجات در مناطق زلزله‌زده ترکیه و سوریه
آفتاب‌‌نیوز :

پیرحسین کولیوند با همراهی معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر صبح امروز با حضور در پایگاه جنوب شرق هلال احمر کرمان از این مجموعه بازدید کرد که در این بازدید، از هشت دستگاه خودروی نجات، امدادی و سواری این جمعیت رونمایی شد.

کولیوند در ادامه از دومین مرحله طرح نذر آب ۵، به تعداد ۹۱ تانکر برای مناطق جنوب و شرق استان و همچنین توزیع ۱۰۰۰ بسته غذایی یک ماهه شامل ۱۰ قلم موادغذایی به ارزش ریالی ۲۵ میلیارد ریال بازدید کرد. طرح نذر آب از سال ۹۷ در کرمان به منظور برطرف شدن خشکسالی در مناطق جنوب و شرق استان آغاز و تاکنون ۵ مرحله از این طرح عملیاتی شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه سفر دو روزه خود به کرمان، امروز پنجشنبه با حضور در مرکز آموزش‌های تخصصی امدادونجات هلال احمر، اولین شبیه ساز زلزله در سطح کشور، پایگاه کوهستان امدادونجات واقع در صاحب الزمان کرمان و پایگاه امداد و نجات یادمان سردار علی ماهانی واقع در شهر ماهان را افتتاح کرد.

۱۳۰ هزار حادثه دیده و متاثر از زلزله خوی اسکان داده شدند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر؛ پیرحسین کولیوند همچنین شب گذشته در مراسم جشن انقلاب در شهرستان سیرجان ضمن ابراز همدردی با زلزله زدگان حوادث اخیر در شهرستان خوی و کشور‌های ترکیه و سوریه بیان کرد: جمعیت هلال احمر با همراهی نیرو‌های داوطلب و مردمی در کنار همه برای خدمت و امدادرسانی حضور خواهد یافت.

کولیوند با اشاره به اقدامات جمعیت هلال احمر در شهرستان زلزله‌زده خوی خاطرنشان کرد: با تلاش امدادگران این نهاد مردمی و بین المللی و با برپایی ۱۱۰ اردوگاه؛ ۱۳۰ هزار حادثه دیده و متاثر از زلزله خوی اسکان داده شدند.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر هر زمان در هر حادثه‌ای که حضور یافته، موثر بوده است، افزود: هم اکنون تیم‌های امدادونجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با حضور فعال در مناطق زلزله‌زده ترکیه و سوریه، افراد زیادی را نجات داده و هم چنین رهاسازی پیکر جانباختگان را از زیر آوار انجام می‌دهند. این اقدامات و خدمات، نماد حضور و تعاون جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی در بُعد ملی و بین المللی است.

رئیس جمعیت هلال احمر به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص ۲ رکن "حالت تحرک و حضور دائم" اشاره کرد و گفت: هرجای دنیا حادثه‌ای برای نوع بشر اتفاق بیفتد و اعلام نیاز و کمک کنند، حتما جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با حضور نیرو‌های آموزش دیده و داوطلب حضور خواهد یافت.

کولیوند در ادامه با اشاره به مشارکت و کمک مردم و صاحبان فکر و اندیشه در سرنوشت جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر حلقه اتصال بین نیاز نیازمندان و توان توانمندان است و این فرهنگ باید ترویج یابد..

رئیس جمعیت هلال احمر در اولین لحظات ورود به شهرستان سیرجان از داروخانه هلال احمر این شهرستان هم بازدید کرد و گفت: در این داروخانه شاهد نظم خاص و بسیار عالی بودم و خوشبختانه این مجموعه کمبود دارویی ندارد و یکی از فعال‌ترین داروخانه‌های هلال احمر در سطح کشور است.

کولیوند در حاشیه افتتاح مجتمع بهداشتی، درمانی و توانبخشی موقوفه حضرت زینب (س) همزمان با دهه مبارک فجر بیان کرد: این ساختمان به همت خیرین و جمعیت هلال احمر استان کرمان احداث شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ وقف و خیریه افزود: امروز در مجتمع بهداشتی، درمانی و توانبخشی موقوفه حضرت زینب (س) شاهد نصب نام و نشان و عکس واقفین این درمانگاه بودم که اقدام بسیار مهم و زیبایی است؛ زیرا با این کار اقدامات و اندیشه پیشینیان را در فرهنگ وقف ترویج و توسعه داده ایم و آیندگان از این اقدامات الگو می‌گیرند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین