کد خبر: ۸۲۳۵۳۴
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۸
غرب و آمریکا نمی‌خواهند دموکراسی در ایران تقویت شود

محسن رضایی: بارها اشک رهبری برای یتیمان و محرومان را دیده‌ام

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: موافقت رهبر انقلاب با عفو محکومان و متهمان اغتشاشات نشان‌دهنده حساسیت فوق‌العاده رهبر انقلاب نسبت به جان و مال و آبروی مردم است.
محسن رضایی: بارها اشک رهبری برای یتیمان و محرومان را دیده‌ام
آفتاب‌‌نیوز :

گزیده گفت و گوی محسن رضایی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و معاون اقتصادی رییس جمهور با خبرگزاری فارس در ادامه آمده است:

در بین مسئولین کشور از ابتدا تاکنون پس از حضرت امام هیچ شخصی مهربان‌تر و دلسوزتر از حضرت آقا نسبت به مردم نمی‌شناسم. ایشان نسبت به جان و مال مردم ارزش فوق‌العاده‌ای قائل هستند و حتی در زمان جنگ روی تعداد شهدا و مجروحین بسیار حساس بودند و بار‌ها اشک رهبری برای یتیمان و محرومین را دیده ام.

در جریان مبارزه با داعش هم روی محدودیت حضور نیرو‌های ایرانی در خارج از کشور تاکید داشتند و همچنین در موضوع حادثه سیستان و بلوچستان به محض اینکه از تخلفات مطلع شدند بلافاصله عکس العمل نشان دادند.

عفو اخیر که بخشی از مشمولان آن از محکومان اغتشاشات و بخش عمده آن دیگر متهمان بودند، با معیار‌هایی انجام شده است و این نشان‌دهنده حساسیت فوق‌العاده رهبر انقلاب نسبت به جان و مال و آبروی مردم است.

مطالبه گری روی دوم دموکراسی است و در دموکراسی حقیقی هم مشارکت و هم مطالبه‌گری به جد دیده می‌شود؛ منتها تفاوت کشور ما با دیگر کشور‌ها این است که در دموکراسی‌های دیگر مانند فرانسه یا آمریکا، سایر کشور‌های خارجی دخالت و مردم آنجا را در اعتراضات تشویق به اغتشاش نمی‌کنند. مثلا روس‌ها یا آمریکایی‌ها در اعتراضات جلیقه زرد‌های فرانسه دخالت نمی‌کنند؛ شبکه‌های تبلیغاتی گسترده درست نمی‌کنند و صبح تا شب در رسانه‌هایشان آن‌ها را تشویق به اغتشاش نمی‌کنند. برخی اوقات در رابطه با اعتراضات در چین و هنگ گنگ پوشش رسانه‌ای دادند و دخالت‌هایی می‌کنند. اما در مورد ایران از اول انقلاب آمریکا و انگلیس و اروپا در مطالبه‌گری مردم دخالت تحریک‌آمیز می‌کنند و گروهی از مردم را به انحراف، درگیری و اغتشاش تشویق می‌کنند. اگر این دخالت‌ها صورت نگیرد اغتشاش بوجود نمی‌آید. مردم خواسته‌شان را می‌گویند و نظام با آن‌ها گفتگو می‌کند و به توافق و نتیجه می‌رسند و این مطالبه گری مردم از مسولان پایه‌های مردم‌سالاری در ایران را تقویت می‌کند؛ اما غرب و آمریکا نمی‌خواهند دموکراسی در ایران تقویت شود و دخالت آمریکا در حوادث اخیر نشان داد این‌ها نه طرفدار دموکراسی و نه طرفدار آزادیند. حمایت ان‌ها از منافقین و تجزیه طلبان و جنایاتی که صورت گرفت سند این ادعاست.

اساسا این انقلاب برای مشارکت مردم در سرنوشت خود و شنیده شدن صدای آن‌ها و مطالبه گری از حکمرانان به وقوع پیوست و این افتخار جمهور اسلامی بوده و است؛ اما مشکل دخالت تجاوزگرایانه غربی‌هاست که مطالبه‌گری مردم را منحرف می‌کنند.

دخالت اخیر غربی‌ها اوج یاس و ناامیدی آن‌ها رانشان می‌دهد که چنین دست به اقدامات شتابزده، علنی و سخیف زده‌اند. اینکه آن‌ها به صراحت از کسانی که مردم، بسیجی‌ها و نیروی‌های انتظامی را شهید کرده اند دفاع می‌کنند با ادعای خودشان هم در تعارض است.

از طرف دیگر غربی‌ها آخرین تیرهایشان را امتحان کردند تا شاید به نتیجه برسند. حالا آن‌ها اگر سیاست داشته باشند دیگر نباید ملت ایران را برای چندمین بار آزمایش کنند و بهتر است یک عقب نشینی واضح و صریح در مقابل ایران نشان دهند.

البته ممکن است دوباره تحرکاتی داشته باشند. ولی موفق نمی‌شوند، چون مردم با آن‌ها همراهی نمی‌کنند.

سکوت برخی خواص در حوادث اخیر به دلیل عدم درک آن‌ها از پایبندی و تعهد مردم نسبت به انقلاب است.

۲۲ بهمن امسال تفاوتی با سال‌های قبل دارد. مردم در راهپیمایی امسال هم جواب اسرائیل و هم جواب بعضی از همسایه‌های شمالی را می‌دهند و هم نشان می‌دهند که با وجود برخی اختلافات و مطالبات، همه بر سر اصل انقلاب و جمهوری اسلامی اتفاق نظر دارند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین