کد خبر: ۸۲۳۵۶۳
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰
صف‌های طولانی ترخیص کالا در آستارا

وزیر اقتصاد: شیطنت‌هایی از سوی باکو وجود دارد

وزیر اقتصاد با اشاره به برخی شیطنت‌ها در خصوص طولانی شدن تشریفات گمرکی، گفت: سال آینده به میزان ایکس ری‌های موجود آشکارساز‌های جدید در گمرکات سراسر کشور نصب خواهد شد.
وزیر اقتصاد: شیطنت‌هایی از سوی باکو وجود دارد
آفتاب‌‌نیوز :

احسان خاندوزی با بیان اینکه در سال آینده معادل کل ایکس ری‌های موجود، آشکارساز‌های جدید در گمرکات سراسر کشور نصب خواهد شد، گفت: این اقدامات به تسریع تشریفات گمرکی منجر خواهد شد.

خاندوزی گفت: در کنار این سرعت، دقت در اجرای تشریفات از دست نخواهد رفت تا اقدامات نظارتی مراجع مرتبط در کوتاه‌ترین زمان انجام شود.  در کشورمان، در زمینه ساخت ایکس‌ری با کیفیت بالا ظرفیت مناسبی در حوزه بخش خصوصی و بخش دولتی (وزارت دفاع) وجود دارد. بر این اساس تامین مالی سریع‌تر شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه ایکس ری در دستور کار است. همچنین باید ظرفیت ایجاد بازار برای این شرکت‌ها در منطقه ایجاد شود.

خاندوزی با اشاره به صف‌های طولانی ترخیص کالا در برخی گمرکات مثل آستارا در مرز کشور آذربایجان، گفت: طولانی شدن فرایند مربوط به تشریفات دو طرف است و در برخی موارد شیطنت‌هایی از سوی کشور مقابل وجود دارد. بر این اساس مذاکراتی از طریق وزارت اقتصاد و خارجه برای رفع این چالش انجام شده است. برای سال بعد اخبار بهتری در خصوص کاهش زمان ترخیص و صادرات کالا به گوش خواهد رسید. همچنین اقدامات لازم برای کاهش زمان ترخیص از ۵ به دو روز در دستور کار قرار گرفته است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین