کد خبر: ۸۲۳۵۸۶
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۹

تحریم‌های جدید آمریکا علیه بخش نفتی ایران

وزارت خزانه داری آمریکا به بهانه نقض تحریم‌های خود علیه جمهوری اسلامی، ۹ شرکت فعال در بخش نفت و پتروشیمی را هدف تحریم قرار داد.
تحریم‌های جدید آمریکا علیه بخش نفتی ایران
آفتاب‌‌نیوز :

دولت آمریکا تحریم‌های جدیدی را در ارتباط با جمهوری اسلامی ایران وضع کرد.

به گزارش وب سایت وزارت خزانه داری آمریکا، وزارت خزانه داری آمریکا امروز پنج شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۹ شرکت فعال در تولید، فروش و ارسال پتروشیمی و نفت ایران را تحریم کرد.

تحریم‌های دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا شش تولیدکننده پتروشیمی مستقر در ایران یا شرکت‌های تابعه آن‌ها و سه شرکت در مالزی و سنگاپور را هدف قرار داده است.

بنا به بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا این شرکت‌ها به نمایندگی از شرکت پتروشیمی Triliance در تسهیل فروش و ارسال مواد نفتی و فرآورده‌های نفتی ایران از سوی شرکت ملی نفت ایران مشارکت دارند.

«برایان ای. نلسون» معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی در این بیانیه ادعا می‌کند که ایران به شکلی فزاینده‌ای برای فروش محصولات پتروشیمی و نفتی خود به خریداران شرق آسیا روی آورده که نقض تحریم‌های ایالات متحده است. ایالات متحده همچنان بر هدف قرار دادن منابع درآمد غیرقانونی تهران متمرکز است و به اعمال تحریم‌های خود علیه کسانی که آگاهانه به تسهیل این تجارت کمک می‌کنند، ادامه می‌دهد.

در فهرست تحریمی آمریکا نام شرکت پتروشیمی امیر کبیر و شرکت پتروشیمی سیمرغ به چشم می‌خورد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین