کد خبر: ۸۲۳۵۸۹
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۲
نیویورک تایمز:

۲۰۰ هزار سرباز روس در جنگ اوکراین کشته و زخمی شده‌اند

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقامات غربی و آمریکایی در گزارشی مدعی شد که تعداد سربازان کشته و مجروح روسی در جنگ اوکراین به ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد.
۲۰۰ هزار سرباز روس در جنگ اوکراین کشته و زخمی شده‌اند
آفتاب‌‌نیوز :

این مقامات بر این باورند که تخمین کشته‌های این جنگ "دشوار" است زیرا به ادعای آن‌ها مسکو به طور عادی تعداد کشته‌ها و مجروحان خود را "کمتر" اعلام می‌کند. براساس گزارش نیویورک تایمز، تعداد کشته‌ها در شهر باخموت در شرق اوکراین و همچنین شهر سولدار فراتر از آنچیزی است که پیشتر "تلفات سنگین" خوانده شده بود.

این مقامات آمریکایی در ادامه چنین ادعا کردند که مسکو به دلیل آنکه شهر باخموت را شهری کلیدی برای تصرف تلقی می‌کند، اغلب سربازان سابق یا سربازان ضعیف خود را به خطوط مقدم و درگیری با اوکراین اعزام می‌کند و در نتیجه این اقدام صدها سرباز در روز کشته و زخمی می‌شوند.

آخرین تخمین‌های دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در ماه نوامبر گذشته انجام شد؛ هنگامی که ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد ارتش مشترک آمریکا گفت: «بیش از ۱۰۰ هزار سرباز در هر طرف (اوکراین و روسیه) از زمان آغاز این جنگ کشته و زخمی شده‌اند.» در آن زمان مقامات به طور خصوصی اعلام کردند که این تعداد به ۱۲۰ هزار نزدیک‌تر است.

در تاریخ ۲۲ ژانویه وزیر دفاع نروژ در گفت‌وگو با تلویزیون دولتی این کشور ضمن بیان اینکه "در رابطه با اعداد و ارقام کشته‌ها ابهامات زیادی وجود دارد" گفت: تحقیقات و برآوردها حاکی از آن است که روسیه ۱۸۰ هزار کشته و زخمی درحالیکه برای اوکراین ۱۰۰ هزار کشته و مجروح در عملیات و ۳۰ هزار غیرنظامی کشته‌شده ثبت شده است.

این درحالیست که مقامات آمریکایی اخیرا اعلام کردند که تعداد کشته‌ها و زخمی‌های روسیه نزدیک به ۲۰۰ هزار است؛ رقمی که تنها ظرف ۱۱ ماه، هشت برابر بیشتر از تلفات آمریکایی‌ها طی دو دهه جنگ در افغانستان است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در تاریخ ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ حمله به اوکراین را با هدف "نازی زدایی" و جلوگیری از پیوستن این کشور به ناتو آغاز کرد؛ حمله‌ای که روسیه خود آن را "عملیات ویژه نظامی" نامیده و باعث شده که غرب واکنش‌های مختلفی از جمله "شدیدترین تحریم ها" را نسبت به این مسئله نشان دهد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین