کد خبر: ۸۲۳۵۹۲
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰

تکلیف بناهای تاریخی بعد از اجرای طرح مولدسازی چیست؟

عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی گفت: ما از قبل برنامه قانونی داریم که برخی از بناهای تاریخی که نیاز به مرمت دارند، با یک فرایند قانونی در اختیار متقاضیان قرار گیرد و مرمت شود، آنها سرمایه گذاری می‌کنند و قرارداد اجاره با ما می‌بندند. بنابراین هیچ گونه واگذاری مالکیت درباره آنها مطرح نیست.
تکلیف بناهای تاریخی بعد از اجرای طرح مولدسازی چیست؟
آفتاب‌‌نیوز :

عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی امسال درباره طرح مولد سازی و واگذاری اموال مازاد دستگاه‌های دولتی و نگرانی برخی از افراد برای واگذاری مالکیت برخی از بناهای تاریخی این وزارتخانه نیز گفت: بناهای تاریخی به هیچ وجه امکان واگذاری به غیر را ندارند.

ضرغامی بیان کرد: ما از قبل برنامه قانونی داریم که برخی از بناهای تاریخی که نیاز به مرمت دارند، با یک فرایند قانونی در اختیار متقاضیان قرار گیرد و مرمت شود، آنها سرمایه گذاری می‌کنند و قرارداد اجاره با ما می‌بندند. کاربری آن را هم ما تعیین می‌کنیم. این اتفاق فایده اقتصادی دارد. بناها هم حفظ می‌شوند و هم نظارت ما بر آنها وجود دارد بنابراین هیچ گونه واگذاری مالکیت درباره آنها مطرح نیست.

ضرغامی همچنین درباره اختصاص ۳۰ درصد از عوارض خروج از کشور به زیرساخت‌های صنعت گردشگری گفت: اعضای کمیسیون تلفیق مجلس نگاه درستی به نظام مسائل وزارت میراث فرهنگی دارند و برخی از اقداماتی که در حال انجام دارند؛ اگر به تصویب نهایی برسد، کمک خوبی برای حوزه گردشگری است.

وی گفت: قبلاً رقم خیلی کمی برای گردشگری اختصاص داده می‌شود تنها اسمش عوارض خروج از کشور بود ولی دستگاه‌های دیگری آن را برمی داشتند. اینکه اکنون ۳۰ درصد برای گردشگری اختصاص پیدا کرده رقم خوبی برای ماست و با گذشته تفاوت زیادی دارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین