کد خبر: ۸۲۳۶۲۰
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵

گزارش فیفا از رکوردشکنی در نقل‌وانتقالات زمستانی با ولخرجی انگلیسی‌ها

فدراسیون جهانی فیفا گزارش تحلیلی از نقل‌وانتقالات بازیکنان منتشر کرد که نشان از رکوردشکنی در این پنجره نقل‌وانتقالات دارد.
گزارش فیفا از رکوردشکنی در نقل‌وانتقالات زمستانی با ولخرجی انگلیسی‌ها
آفتاب‌‌نیوز :

پنجره نقل و انتقالات در لیگ های معتبر اروپایی بسته شد. فدراسیون جهانی فیفا تحلیلی از نقل و انتقالات بازیکنان در این دره منتشر کرده است که نشان می‌دهد در این دوره از نقل و انتقالات زمستانی یک رکورد جدیدی در دنیای فوتبال ثبت شده است.

به گزارش فیفا، پنجره های نقل‌وانتقالات در لیگ‌های برتر اروپا در زمستان بسته شده است و فرصت بعدی برای نقل و انتقالات، تابستان خواهد بود.

بر اساس این گزارش، در مجموع ۴۳۸۷ نقل‌وانتقال در فوتبال مردان در پنجره ژانویه ۲۰۲۳ انجام شد که بالاترین میزان است. همچنین رکورد جدیدی در بخش هزینه‌های مالی ثبت شد. با ۱.۵۷ میلیارد دلار (معادل تقریباً ۱.۴۶ میلیارد یورو) در ژانویه ۲۰۲۳، هزینه‌ها برای خرید بازیکنان جدید ۲۳۰ میلیون دلار (تقریباً ۲۱۴ میلیون یورو) بالاتر از رکورد قبلی است که در ژانویه ۲۰۱۸ ثبت شده بود.

افزایش ۵۰ درصدی نقل‌وانتقالات زمستانی نسبت به سال ۲۰۲۲

تعداد نقل‌وانتقالات در فوتبال مردان نسبت به سال قبل ۱۴.۴ درصد افزایش یافته است و هزینه‌های نقل‌وانتقالات نیز نسبت به ژانویه سال قبل ۴۹.۴ درصد افزایش یافته است.

سونامی انگلیسی‌ها در بازار نقل‌وانتقال بازیکن

بیشترین هزینه برای نقل‌وانتقالات توسط باشگاه‌های انگلیسی با ۸۹۸.۶ میلیون دلار (تقریبا ۸۳۵ میلیون یورو) بود و پس از آن فرانسه با ۱۳۱.۹ میلیون دلار (تقریبا ۱۲۱ میلیون یورو) در رده بعد است.

باشگاه چلسی بیشترین خرید را در این پنجره داشت و به تنهایی تمام رکوردها را به خود اختصاص داد. از جمله خریدهای این تیم لندنی انزو فرناندس (۱۲۱ میلیون یورو)، میخایلو مودریک (۷۰ میلیون یورو) و بنوا بادیاشیل (۳۸ میلیون یورو) بودند. باشگاه لیگ برتری در مجموع نزدیک به ۳۳۰ میلیون یورو هزینه کرد.

رکوردشکنی در بازار نقل‌وانتقالات فوتبال زنان

در فوتبال زنان نیز ۳۴۱ نقل‌وانتقال ثبت شد. این رقم ۳۰.۲ درصد بیشتر از ژانویه ۲۰۲۲ است. هزینه نقل‌وانتقالات در فوتبال زنان نیز به ۷۷۴,۳۰۰ دلار رسید که بالاترین رکورد تاکنون بوده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین