کد خبر: ۸۲۳۶۷۴
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۶

هشدار آمریکا به دورزنندگان تحریم‌های ایران

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در پیامی با اشاره به تحریم‌های تازه این کشور علیه ایران، گفت که دولت بایدن در اقدام علیه کسانی که تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنند، تردید نخواهد کرد.
هشدار آمریکا به دورزنندگان تحریم‌های ایران
آفتاب‌‌نیوز :

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در پی تحریم‌های جدید واشنگتن علیه موسسات و شرکت‌های ایرانی و خارجی به بهانه ارتباط با بخش پتروشیمی و نفت ایران، در صفحه توییترش نوشت: ما ۹ نهاد در حوزه‌های مختلف را تحریم کردیم که نقش مهمی در تولید، فروش و انتقال میلیون‌ها دلار نفت و محصولات پتروشیمیایی ایران به خریداران شرق آسیا داشتند.

مالی افزود: این آخرین نمونه اقدامات علیه کسانی که است که تحریم‌ها را دور می‌زنند. اقدامات امروز عیله نهادهای مرتبط با شرکت پتروشیمی تریلیانس بوده است که خود آن تحت تحریم بود و فروش محصولات پتروشیمی ایران به خریداران شرق آسیا را تسهیل می‌کرد.

او بیان کرد: دولت بایدن در اقدام علیه کسانی که تحریم‌ها را دور می‌زنند، تردید نخواهد کرد و ما مصمم هستیم با توجه به پیشرفت‌های هسته‌ای ادامه‌دار و نگران‌کننده ایران، اجرای [تحریم‌ها] را شدت ببخشیم.

اظهارات مالی در پی این مطرح می‌شود که وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شش نهاد ایرانی و سه شرکت مستقر در مالزی و سنگاپور را در ارتباط با تولید، فروش و انتقال محصولات پتروشیمی و نفت خام ایران به خریداران آسیایی تحریم کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در این بیانیه آورده است که شش تولیدکننده محصولات پتروشیمی مستقر در ایران و شرکت‌های تابعه آن‌ها و همچنین سه شرکت در مالزی و سنگاپور را به دلیل تولید، فروش و ارسال صدها میلیون دلار پتروشیمی و نفت ایران هدف تحریم قرار داده است.

به گزارش رویترز، جدیدترین اقدام آمریکا علیه صادرات نفت ایران در حالی صورت می‌گیرد که تلاش‌ها برای احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ ایران مدتی است که متوقف شده و روابط میان جمهوری اسلامی و غرب به‌طور فزاینده‌ای دچار تنش شده است.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی با انتشار این بیانیه گفت: ایران به‌طور روز افزون به خریداران در شرق آسیا برای فروش محصولات پتروشیمی و نفتی خود روی می‌آورد که نقض تحریم‌های ایالات متحده به شمار می‌آید.

نلسون در ادامه مدعی شد که ایالات متحده بر هدف قرار دادن منابع درآمدهای غیرقانونی تهران متمرکز می‌ماند و به اجرای تحریم‌ها علیه کسانی که به عمد این تجارت را تسهیل می‌کنند، ادامه خواهد داد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین