کد خبر: ۸۲۳۸۳۱
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹
مفاد قانون اقدام راهبردی محقق شود، به متن توافق بازمی‌گردیم

اسلامی: مذاکرات بر سر همان متن ۲۰۱۵ است

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان درباره توافق بر سر متن برجام گفت: ملاک ما قانون اقدام راهبردی مجلس برای لغو تحریم‌ها است که اگر مفادی که در قانون آمده محقق شود طبیعی است که ما هم به آن متن باز می‌گردیم.
اسلامی: مذاکرات بر سر همان متن ۲۰۱۵ است
آفتاب‌‌نیوز :

محمد اسلامی درباره این‌که علی باقری مذاکره‌کننده ارشد کشور عنوان کرده است «ایران در چارچوب توافق گذشته حاضر به انجام مذاکرات است» گفت: اساس مذاکرات بر اساس برجام است، دلیل مذاکرات برجام طی همه این سال‌ها و بیست سال گذشته همین موارد اتهامی بوده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور با اشاره به این‌که موارد اتهامی دلیل ایجاد توافق برجام است، یادآور شد: فلسفه وجودی برجام عبور از اتهامات و موارد ناروایی است که به جمهوری اسلامی ایران منتسب می‌کنند.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه به تعهداتش پایبند بوده، اما آن‌ها نه پایبند بوده‌اند و تعهدات خودشان را انجام دادند و نه نگذاشتند دیگران تعهداتشان را انجام دهند بنابراین هر زمان که بازگردند و متعهد باشند، عین همان را اجرا می‌کنیم.

اسلامی درباره توافق بر سر متن برجام و این‌که آیا متن توافقی همان متن سال ۲۰۱۵ است، گفت: همان است، گفتگو‌ها هم شده است.

وی درخصوص این‌که متن توافقی سال ۲۰۱۵ در داخل مورد هجمه تندرو‌ها بوده است، اظهار داشت: آن متن، متنی است که در کشور مراحل قانونی را طی کرده امروز هم برای بازگشت به آن سند، ملاک ما قانون اقدام راهبردی مجلس برای لغو تحریم‌ها است که اگر مفادی که در قانون آمده محقق شود طبیعی است که ما هم به آن متن باز می‌گردیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین