کد خبر: ۸۲۴۲۳۹
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۰
رئیس پلیس راهور گیلان:

۱۰۹ نفر در تصادفات درون شهری گیلان جان باختند

رئیس پلیس راهور گیلان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا امروز ۱۰۹ نفر در تصادفات درون شهری جانشان را از دست دادند، گفت: ۶۲ نفر از فوت‌شدگان تصادفات درون شهری در استان طی این مدت عابران پیاده بودند.
۱۰۹ نفر در تصادفات درون شهری گیلان جان باختند
آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ امیر طالبی امروز، ۲۳ بهمن ماه در جلسه شورای راهبردی ترافیک گیلان در استانداری گفت: از ابتدای سال جاری تا امروز ۱۰۹ نفر در تصادفات درون شهری جانشان را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد افزایش یافت.

وی مجموع تصادفات در این مدت را ۲۹ هزار و ۱۲۵ مورد عنوان کرد و افزود: در همه بخش‌ها اعم از تصادفات جرحی، خسارتی و مجموع تصادفات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش گزارش شده است.

رئیس پلیس راهور گیلان اظهار کرد: ۶۲ نفر از فوت‌شدگان تصادفات درون شهری در استان طی این مدت عابران پیاده بودند ضمن اینکه از مجموع فوتی‌ها، ۱۰۰ نفر در بیمارستان جانشان را از دست دادند که نبود امکانات پزشکی و بیمارستانی در شهرستان های حوزه تصادفات از دلایل این امر است.

طالبی با بیان اینکه در این مدت شهرستان‌های لاهیجان، تالش و رودبار در مجموع ۴۰ نفر از فوتی‌ها را به خود اختصاص داده‌اند، عنوان کرد: در این مدت ۱۷ نفر در لاهیجان، ۱۲ نفر در تالش و ۱۱ نفر در رودبار در تصادفات درون شهری فوت کردند.

و خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش تصادفات فوتی در شهرستان های لاهیجان، تالش و رودبار، متاسفانه در موضوع رفع نقاط حادثه خیز اقدام قابل توجهی انجام نشده است.

رئیس پلیس راهور گیلان در ادامه با تشریح مشکلات و چالش‌های ترافیکی گیلان عنوان کرد: عدم خط کشی مسیرهای اصلی شهرستان‌ها، عدم تکمیل آزاد راه رشت - قزوین در محدوده شهرستان رودبار، فقدان دوربین های ثبت تخلفات رانندگی در کلانشهر رشت و سایر شهرستان‌ها، فقدان تجهیزات هوشمند الکترونیکی در شهرهای استان و فقدان کمربندی در رشت و تالش از جمله این چالش‌ها است.

وی بیان کرد: حوزه خدمات ترافیکی پلیس راهور در استان گیلان مشتمل بر ۵۲ شهر است که از نظر اولویت و اهمیت نگاه ترافیکی، همه این شهرها مهم بوده چرا که بروز تصادف و مرگ هر انسان یک فاجعه است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین