کد خبر: ۸۲۵۱۱۳
تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۲

عربستان بزرگترین سهامدار خارجی نینتندو شد

صندوق سرمایه‌گذاری دولتی عربستان سعودی، بزرگترین سهامدار خارجی شرکت بازی ویدئویی ژاپنی نینتندو شد.
عربستان بزرگترین سهامدار خارجی نینتندو شد
آفتاب‌‌نیوز :

این صندوق در راستای متنوع کردن اقتصاد وابسته به نفت عربستان سعودی، اکنون ۸.۳ درصد از سهام شرکت نینتندو را در اختیار دارد و سهام خود را از بالای شش درصد در ابتدای امسال، افزایش داده است. به این ترتیب، صندوق سرمایه گذاری دولتی عربستان سعودی از نظر میزان سهام در اختیارش، بالاتر از صندوق سرمایه گذاری بازنشستگی دولت ژاپن و پس از نینتندو قرار می‌گیرد.

عربستان سعودی تحت مدیریت محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور، به صنعت بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیکی ورود کرده و گروه بازی سازی رایانه‌ای "ساوی" را با بودجه ۳۸ میلیارد دلار تاسیس کرده و افراد باسابقه صنعت را جذب کرده است.

"ساوی" هفته جاری، با اعلام سرمایه گذاری ۲۶۰ میلیون دلاری در یک سازمان دهنده بازی رقابتی تحت حمایت شرکت تنسنت هولدینگز، از ورود خود به بخش بازی‌های چین خبر داد.

طبق اعلام صندوق سرمایه گذاری عربستان سعودی، خرید جدید سهام نینتندو، با هدف سرمایه گذاری بوده است.

آکیرا تاکاتوریا، مشاوری که با شرکت‌های ژاپنی صادرکننده محتوای فرهنگی پاپ به خاورمیانه همکاری دارد، در این باره گفت: خرید سهام نینتندو و سرمایه گذاری در شرکت‌های بازی در سراسر جهان، بخشی از پروژه بلندمدت عربستان سعودی برای کاهش وابستگی به نفت است.

نینتندو، سومین سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری دولتی عربستان سعودی در یک شرکت بازی ژاپنی در ماه مه است. این صندوق سهام شرکت "نکسون" و شرکن "کپ کام" که سازنده بازی استریت فایتر است را اوایل سال گذشته خریداری کرده بود.

طبق آمار بلومبرگ، این شرکت در اکتیوژن بلیزارد، الکترونیک آرتس، تیک تو اینتراکتیو سافت وار و کوئی تکمو هولدینگ هم سهم دارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین