کد خبر: ۸۲۵۳۴۵
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۳

وزیر کشور: محاکمه شکنجه‌گران دوره پهلوی را دنبال می‌کنیم

سردار احمد وحیدی، وزیر کشور در مورد پی‌گیریِ محاکمه شکنجه‌گران دوران پهلوی گفت: نه تنها شکنجه‌گران ساواک، بلکه همه کسانی که در دوره پهلوی منابع مالی کشور را غارت کرده‌اند باید مورد پیگرد قرار گیرند و جمهوری اسلامی این مساله را دنبال می‌کند.
آفتاب‌‌نیوز :

خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه نوشت: احمد وحیدی وزیر کشور در مورد پی‌گیری حقوقی برای محاکمه کسانی که در دستگاه سرکوب رژیم پهلوی بودند و این اواخر هم در تجمعات ضدانقلاب شرکت می‌کنند، گفت: نه تنها شکنجه گران ساواک، بلکه همه کسانی که در آن دوره منابع مالی کشور را غارت کرده‌اند باید مورد پی‌گیری قرار گیرند. پول‌هایی که خانواده پهلوی صرف عشرت و خوشگذرانی خود می‌کنند از کجا آورده‌اند؟ دارایی‌های مردم را سرقت کرده‌اند و این مساله باید رسیدگی شود.

وی تصریح کرد: طبیعتا جمهوری اسلامی این مساله را دنبال می‌کند، ولی با توجه به رویکرد دادگاه‌های غربی خیلی بعید می‌دانیم به نتیجه برسد، چرا که این افراد در پناه دولت‌های غربی زندگی می‌کنند و از آن‌ها حمایت می‌شود.

وحیدی با بیان اینکه تعداد این افراد کم نیست، گفت: تروریست‌هایی که در کشور‌های غربی زندگی می‌کنند مورد حمایت آن‌ها هستند. متاسفانه این مساله بیانگر همان امپراتوری دروغ و فریبی است که آن‌ها به راه انداخته‌اند؛ از طرفی به تروریست‌ها پناه می‌دهند از یک سو مدعی حقوق بشر هم هستند. جمهوری اسلامی این مساله را پی‌گیری کرده و می‌کند، ولی متاسفانه دادگاه‌های غربی در قبال این مسائل، سیاسی برخورد می‌کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین