کد خبر: ۸۲۵۵۳۱
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۷

قیمت پیاز اشک بازار را درآورد!

براساس گزارش مرکز آمار ایران، پیاز طی چند ماه گذشته بین محصولات سبزی و صیفی رکورددار افزایش قیمت بوده است و همچنان این رکورد ادامه دارد.
قیمت پیاز اشک بازار را درآورد!
آفتاب‌‌نیوز :

روند صعودی قیمت پیاز و عبور از مرز ۳۰ هزار تومان به‌ازای هر کیلو؛ این روزها در استان فارس و شهر شیراز به‌قدری سرعت گرفته که اشک مصرف‌کنندگان را درآورده است و بسیاری از خانواده‌ها قادر نیستند مطابق با نیاز خود این کالای پرمصرف را خریداری کنند.

هرچند مسئولان بخش کشاورزی همواره اعلام می‌کنند که هیچ کمبود محصول داخلی وجود ندارد، اما بر قیمت سرسام‌آور این محصولات نظارتی ندارند و این عدم نظارت‌ها موجب شده است در این فشارهای اقتصادی علاوه بر نارضایتی مردم سفره خانوارها کوچک‌تر از قبل شود.

طبق بررسی‌های میدانی از فروشگاه‌ها و بازارچه‌های خرید در سطح شهر نشان می‌دهد که پیاز در بازار به‌قیمت هرکیلوگرم ۲۶ تا ۳۵ هزار تومان عرضه می‌شود و به فروش می‌رسد. کارشناسان مربوطه، صادرات، دیر رسیدن محصول، بارندگی، افزایش هزینه‌های تولید و واسطه‌گران را از جمله عوامل افزایش و گرانی این محصول کشاورزی عنوان می‌کنند.

هرچند سازمان صمت و تعزیرات بر نظارت جدی بازار و برخورد با گرانفروشان تأکید می‌کنند، اما مشاهدات این گونه نیست و مردم از عدم نظارت جدی بر قیمت محصولات در بازار گلایه‌مند هستند و گویا همه حرف‌ها در حد شعار و تیتر رسانه‌هاست.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین