کد خبر: ۸۲۶۷۷۹
تاریخ انتشار : ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸
عمدی بودن مسمومیت سریال دانش آموزان؟
معاون سیاسی استاندار لرستان از مسمومیت ۵۰ دانش‌آموز دیگر در دبیرستان ۱۵ خرداد شهرستان بروجرد خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

مجید منعمی اظهار داشت: امروز در ادامه مسمومیت دانش‌آموزان در مدارس بروجرد، این بار تعداد زیادی از دانش‌آموزان در دبیرستانه دخترانه ۱۵ خرداد مسموم و راهی بیمارستان شدند.

براساس گزارش خبرگزاری تسنیم؛ وی افزود: تیم‌های کارشناسی به مدرسه رفته‌اند تا علت دقیق این موضوع را بررسی کنند.

عمدی بودن مسمومیت دانش آموزان قمی؟

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: پس از مسمومیت چندین باره دانش آموزان در مدارس قم، مشخص شد افرادی دوست داشتند که تمامی مدارس، به خصوص مدارس دخترانه تعطیل شوند.

براساس گزارش خبرگزاری ایرنا؛ یونس پناهی روز یکشنبه در نشستی خبری در مشهد افزود: مسمومیت دانش آموزان مدارس قمی ناشی از ترکیبات شیمیایی در دسترس بود از این رو عفونی و قابل انتقال به دیگران نیست.

وی که عضو اصلی کمیته علمی تخصصی بررسی این ماجرا نیز بوده است تصریح کرد: این موضوع با تاکید ویژه وزیر بهداشت، مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است و تاکنون مشخص شده، ترکیبات مواد شیمیایی، جنگی نیست و هیچ نشانه‌ای از مسری بودن ندارد.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی گفت: دانش‌آموزان مسموم شده نیاز به درمان تهاجمی ندارند و درصد زیادی از عوامل شیمیایی دخیل در این مسمومیت پیشگیرانه است.

پناهی افزود: حفظ آرامش افراد مسموم در اولویت است چرا که برهم خوردن آرامش سبب ایجاد استرس، اضطراب و در نتیجه طولانی شدن روند بهبودی می‌شود.

وی با بیان این که ۲۵ درصد شرکت‌های دانش بنیان فعال کشور، در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند گفت: در سطح کشور ۲۵ شبکه تحقیقاتی، ۶۹ پژوهشکده و بیش از ۸۰۰ مرکز تحقیقاتی فعالیت می‌کند که به تحقیق و پژوهش روی موضوعات مختلف از جمله مساله جمعیت می‌پردازند.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی گفت: ما به دنبال تولید علمی هستیم که منجر به ثروت و سرمایه بشود و اثرات بالای اجتماعی و اقتصادی داشته باشد و همواره بر این اعتقاد بوده ایم که باید از پژوهش‌ها و تحقیقاتمان در حوزه سلامت حداکثر استفاده را ببریم.

پناهی افزود: درصد قابل توجهی از دانشمندان کشور از دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و در این کلانشهر شرکت‌های توانمند زیادی هستند که دستگاه‌ها، ابزارها، ماشین آلات و دیگر تجهیزات مورد نیاز حوزه سلامت را تولید می‌کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین