کد خبر: ۸۲۶۹۵۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۹
تحویل و تحول سفارت افغانستان در
طالبان اعلام کرد که دیپلمات‌های جدیدی برای اداره سفارت افغانستان در تهران به ایران اعزام شده اند.
آفتاب‌‌نیوز :

«ذاکر جلالی» رئیس اداره امور سیاسی وزارت خارجه دولت موقت طالبان گفت که ۷ دیپلمات مجرب از کابل به ایران فرستاده شده تا در کنار سرپرست جدید سفارت افغانستان در ایران به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

وی افزود که این تصمیم به دلیل جلوگیری از توقف در کارهای سفارت گرفته شده است.

همزمان با انتشار اخباری درباره اعمال تغییرات جدید در سفارت افغانستان در تهران، وزارت خارجه طالبان بیانیه‌ای را در خصوص این تحولات صادر کرد.

وزارت خارجه طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع تمامی افغان‌های ساکن در جمهوری اسلامی ایران می‌رساند که فعالیت‌های سفارت افغانستان در تهران پس از اعزام دیپلمات‌های جدید به آن سفارت با روحیه و تعهد قاطع در امر خدمت‌رسانی به اتباع شریف دو کشور ادامه خواهد یافت.

به گفته این وزارت، تغییر در کادرهای دیپلماتیک، یک امر معمول اداری و حق مشروع هر کشور می‌باشد.

روز گذشته به‌دنبال انتشار اخباری مبنی بر واگذاری سفارت افغانستان در تهران به طالبان، روابط عمومی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای با رد برخی ادعاهای مطرح شده در خصوص تحویل و تحولات داخلی سفارت افغانستان در تهران تأکید کرد: موضوع تحویل و تحول سفارت افغانستان در تهران، امری داخلی ( مربوط به افغانستان) بوده و به هیچ عنوان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به موضوع مزبور، ورود نکرده است.

در این اطلاعیه تاکید شده است: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، هیچ سند یا تجهیزات یا هر شی دیگری که متعلق به سفارت افغانستان در تهران بوده را تحویل نگرفته است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
2
28
دولتمردان ایران از تجربه طالبان برای ثبات قیمت ارز استفاده کنند وسوال کنند که چگونه باتحریم ارزش پول افغانستان حفظ شده است؟
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین