کد خبر: ۸۲۷۱۷۸
تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱
پرتاب فضانوردان ماموریت کرو-۶ که روز گذشته به دلیل بروز یک نقص فنی در سیستم زمینی تنها چند دقیقه پیش از پرتاب لغو شده بود به روز پنجشنبه موکول شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

ماموریت کرو-۶ در حال حاضر برای ساعت ۱۲:۳۴ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(۰۹:۰۴ به وقت ایران) در روز پنجشنبه برنامه‌ریزی شده است.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، ماموریت بعدی فضانوردان ناسا که توسط شرکت فضایی خصوصی اسپیس‌ایکس انجام خواهد گرفت، در این روز انجام می‌شود.

به گزارش اسپیس، شرکت فضایی ایلان ماسک در ابتدا قصد داشت ماموریت کرو-۶ را اوایل روز دوشنبه(۲۷ فوریه) از مرکز فضایی کندی ناسا(KSC) در فلوریدا به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب کند، اما یک مشکل در سیستم زمینی باعث شد تا در لحظات آخر شمارش معکوس پرتاب متوقف شود.

آب و هوا برای انجام این پرتاب امروز سه‌شنبه مناسب به نظر نمی‌رسد، بنابراین اسپیس‌ایکس و ناسا اکنون به پنجره زمانی بعدی چشم دوخته‌اند و آن روز پنجشنبه است.

کرو-۶ همانطور که از نامش پیداست، ششمین ماموریت سرنشین‌داری است که اسپیس ایکس برای ناسا به ایستگاه فضایی بین‌المللی انجام می‌دهد. به طور کلی این نهمین پرواز دارای سرنشین برای این شرکت و چهارمین پرواز برای کپسول «Dragon Endeavour» خواهد بود.

چهار مسافر این کپسول فضایی استفان بوون(Stephen Bowen) و وودی هوبرگ(Woody Hoburg) از ناسا، آندری فدیایف(Andrey Fedyaev) از روسیه و سلطان النیادی (Sultan Al Neyadi) از امارات متحده عربی هستند. النیادی اولین نفر از امارات خواهد بود که یک اقامت شش ماهه در ایستگاه فضایی بین‌المللی را تجربه می‌کند.

این چهار نفر جایگزین چهار فضانورد ماموریت کرو-۵ اسپیس‌ایکس خواهند شد که حدود پنج روز پس از رسیدن خدمه کرو-۶ به زمین بازخواهند گشت.

همانطور که در ابتدا برنامه‌ریزی شده بود، پرتاب کرو-۶ بخشی از برنامه‌ی اسپیس‌ایکس بود که همچنین قصد داشت دو دسته از ماهواره‌های اینترنتی استارلینک خود را در روز دوشنبه به مدار بفرستد، یکی از پایگاه فضایی واندنبرگ کالیفرنیا و دیگری از ایستگاه فضایی کیپ کاناورال.

اما برنامه‌های استارلینک نیز تغییر کرده است. آب و هوای نامساعد باعث شد پرتاب وندنبرگ نیز به سه‌شنبه موکول شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین