کد خبر: ۸۲۷۵۷۷
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷
مسئولان هرچه زودتر مردم را از نگرانی در بیاورند
آیت الله جوادی آملی مشخص نشدن منشا مسمومیت دانش آموزان در مدارس را رعب آور دانستند و گفت: لازم است مسئولین با مدیریت این کار را هرچه زودتر سامان ببخشند و مردم را از نگرانی در بیآورند. تجربه هم نشان داده که با سلاح نمی‌شود مردم را اصلاح کرد، بلکه با صلاح می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش و هیئت همراه امروز پنج شنبه یازدهم اسفند با حضور در بیت آیت الله جوادی آملی با وی دیدار و گفتگو کردند.

آیت الله جوادی آملی در این دیدار بیان داشت: در هر امری مخصوصا در آموزش و پرورش حرف اصلی را انسانیت انسان می‌زند، الفاظ و مفاهیم به درد امتحان و نمره می‌خورد، اما آنچه انسان را می‌سازد رفتار عملی همه ماست.

به گزارش دفتر این مرجع تقلید، جوادی آملی با تاکید بر احترام گذاشتن به مردم بیان داشت: در شرح حال پیامبر گرامی اسلام (ص) آمده که آن حضرت با احدی نیمرخ صحبت نمی‌کرد چه افراد عادی و چه بادیه نشین و چه شهری، این احترام گذاشتن به مردم است که چنین مواردی را مسئولین باید رعایت کنند. ما قبل از اینکه با حرف، چیزی یاد مردم بدهیم باید با عمل یاد مردم بدهیم، اگر مردم عمل صالح ببینند، هم می‌بینند و هم عمل میکنند، ولی اگر تنها درس صالح بگوییم، ممکن است یاد بگیرند، اما کاری از پیش نمی‌رود.

وی اظهار داشت: در میدان جنگ، حرف اول را قدرت نظامی می‌زند، اما در دبیرستان و آموزش و پرورش و حوزه و دانشگاه تربیت‌های علمی حرف اول را می‌زند، تجربه هم نشان داده که با سلاح نمی‌شود مردم را اصلاح کرد، بلکه با صلاح می‌شود. جهانی فکر کردن، تعامل داشتن، مدیریت داشتن، نه بیراهه رفتن و نه راه کسی را بستن اساس کار است، جهان را ادب و علم اداره می‌کند و با ادب، علم و تعامل می‌توان با جهان به درستی زندگی کرد.
​​​​​​​
آیت الله جوادی آملی درباره حوادث اخیر که در مدارس اتفاق افتاده، اظهار داشت: این کار با مدیریت حل می‌شود، اینکه منشاء این حوادث هنوز مشخص نشده، رعب آور است، این حوادث هم موجب اضطراب و نگرانی اولیاء و خانواده‌ها شده و هم موجب نگرانی آموزش و پرورش و معلمان می‌شود که بچه‌های زیرمجموعه آن‌ها که بچه‌های خودشان محسوب می‌شوند، آسیب می‌بینند، ما دعا می‌کنیم که این فرزندان معصوم و بیگناه آسیبی نبینند، ولی لازم است مسئولین نیز با مدیریت این کار را هرچه زودتر سامان ببخشند و مردم را از نگرانی در بیآورند. به برکت اهلبیت و خون‌های پاک شهدا و تلاش خدمتگزاران تعلیم فرهنگی کشور، خیر دنیا و آخرت نصیب جامعه اسلامی شده و صلاح و فلاح به مردم ما عنایت شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۱
2
73
آقای آملی هم میدونه حمله شیمیایی به مدارس کار کیه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۱
87
5
اصلاح طلبان خیلی دوست دارند فتنه و اشوب را زنده نگه دارند ولی کور خوانده اند و اینبار نیز رسوا خواهند شد!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۱
2
62
حضرت آیت الله
اظلاعیه بدهید و رسما محکوم کنید و تبری بجویید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۱
1
37
من شنیدم از کپسولی استفاده میشه ان را شبانه در حیات مدرسه می اندازند وکپسول اب میشه واثری ازش نمیمونه پس کافیه 24 ساعته نزدیک مدارس را بپایید
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین