کد خبر: ۸۲۸۷۴۱
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۷
نظام مالیاتی بار مالی دولت را بر دوش می‌کشد
رییس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: نمایندگان مجلس و دولت براین باورند که نظام مالیاتی می‌تواند بار اصلی تامین مالی دولت را بر دوش بکشد و این نشان از زحمات نیرو‌های سخت کوش این سازمان و اعتمادسازی و اعتمادآفرینی است.
آفتاب‌‌نیوز :

داود منظور روز چهارشنبه در مراسم اجلاس ۲ روزه مدیران سازمان امور مالیاتی کشور که به میزبانی هرمزگان برگزار شد، افزود: نظام مالیاتی درواقع می‌تواند تامین کننده بودجه عمومی کشور باشد.

وی با اشاره به اینکه از هیچ کوششی نباید برای بهبود کارکرد سازمان فروگذار کنیم، بیان کرد: رشد و تعالی اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه هدف‌گیری ما بهبود اموراتی باشد که انجام می‌دهیم و هر تصمیم و تدبیری که می‌اندیشیم باید مورد تایید نخبگان سازمان باشد.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور اظهار کرد: این سازمان باید روی این پنج موضوع مهم از جمله فرار مالیاتی، وصول درآمدها، اصلاح شیوه‌ها و فرایند‌های مدیریتی، بهبود و بهره وری ادارات کل و هوشمند سازی مالیاتی تمرکز کنند و این محور‌ها اساس فعالیت‌ها و عمدتا تصمیمات ما در ستاد سازمان است.اگر مدیران کل نسبت به این محور‌ها پیشنهاد‌های سازنده، طرح و ایده‌ای دارند، باید به دبیرخانه و کارگروه‌های تخصصی سازمان ارسال کنند تا روی آن تصمیم‌گیری شده و در سطح کشور به صورت فراگیر عملیاتی شود. محور تمام برنامه‌هایی که ما در سازمان امور مالیاتی کشور دنبال می‌کنیم، تحقق سند دولت مردمی و میثاق نامه‌ای که رییس جمهور در ابتدای تصدی مسوولیت آن را ابلاغ کردند، است که باید همکاران فصل مربوط به مالیات را به دقت مطالعه کنند.

این مسوول یادآورشد: در این سند انتظارات دولت از نظام مالیاتی و چارچوب‌های کلی که باید انجام دهیم، تبیین شده و همچنین برنامه‌هایی که در سالجاری دنبال کردیم عمدتا در همین چارچوب تنظیم شده است که باید جدای از سازمان هرکدام از ادارات کل هم در برنامه عملیاتی که برای سال آینده خود تنظیم می‌کنند، این موضوع و همچنین وعده‌هایی که وزیر اقتصاد و امور داریی در ابتدای تصدی مسوولیت شان در مجلس داد، را مبنا و در راس قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه جایگاه مالیاتی جایگاه حساسی هست، گفت: احترام به مردم، مودی مداری و مودی محوری، برقراری عدالت در تعامل با همکاران، توزیع پاداش‌ها و مراقبت و صیانت از همکاران از دیگر موضوعاتی است که مدیران کل سازمان باید آن را در عمل پیاده کنند. با سازمان امور استخدامی هم در روز‌های گذشته جلساتی داشتیم که امیدواریم تا پایان سال مجوز سه هزار استخدام جدید را هم دریافت کنیم که برای همه استان‌ها سهمیه قرار دادیم.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور همچنین در ادامه سخنان خود هدف از برگزاری این اجلاس را مروری بر اقدامات انجام شده سال ۱۴۰۱ و انجام برنامه‌های سال آینده اعلام کرد و گفت: بدنبال این هستیم که نقد عالمانه‌ای بر عملکرد و کارکرد‌های مجموعه سازمان و ادارات کل مالیاتی استان‌ها در یکسال گذشته داشته باشیم و تلاش داریم ضعف‌ها و کاستی‌ها را تببین و برنامه‌های لازم را تنظیم کرده تا در سال ۱۴۰۲ با شتاب بیشتر، مناسب‌تر و با یک برنامه منسجم‌تری کار را آغاز کنیم.

منظور افزود: به طور قطع در یکسال گذشته به برکت تلاش‌های همه مدیران جهادگرد و همکاران سخت کوش نظام مالیاتی توانستیم به دستاورد‌های خوبی دست پیدا کنیم که مورد توجه دولت و مجلس قرار گرفت.مجموعه دستاورد‌های نظام مالیاتی کشور در سال ۱۴۰۱ تبدیل به یک کتاب شده است که نسخه اول و ویرایش آن آماده شده که در اجلاس فردا با حضور وزیر اقتصاد و دارایی رونمایی خواهد شد؛ این کارنامه حاکی از این است که نظام مالیاتی یکسال پرتلاش را پشت سرگذاشته و دستاورد‌های آن در تمام ادارات کل کاملا مشهود بوده است.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور اظهار کرد: در این کارنامه مالیاتی همکاران ما نشان دادند که تغییر روند‌ها و مسیر‌ها در همه شاخص‌های مهم ارزیابی نظام مالیاتی چه در سطح کل سازمان و چه درسطح ادارات کل، چگونه اتفاق افتاده است؟.عملکرد سازمان امور مالیاتی کشور در سال گذشته و سالجاری به گونه‌ای است که ما را به آینده امیدوارتر می‌کند و مطمئن هستیم که در سال آینده خواهیم توانست به رکورد‌های بالاتری دست پیدا کنیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین