کد خبر: ۸۲۸۷۷۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۷
راست آزمایی یک «سند» منتشر شده در فضای مجازی
سند منتشرشده مورد تایید است و حمیدرضا رضازاده با دریافت وام مسکن در کانادا خانه‌ای به ارزش یک میلیون و ششصد هزار دلار خریده است. اقامت موقت می‌تواند با ویزای دانشجویی، کار، سرمایه‌گذاری و یا استارتاپی باشد؛ بنابراین ویزای پسر خانم خزعلی یکی از انواع ویزای ذکرشده فوق است و این گزاره که ایشان در کانادا استاتوس اقامتی دارد درست است، در غیر این صورت واجد شرایط دریافت وام نمی‌بود.
آفتاب‌‌نیوز :

فکت‌یار نوشت: سند منتشرشده مورد تایید است و حمیدرضا رضازاده با دریافت وام مسکن در کانادا خانه‌ای به ارزش ۶/۱ میلیون دلار خریده است. از شرایط لازم برای برخورداری از وام مسکن در کانادا، داشتن استاتوس اقامتی است، بنابراین پسر انسیه خزعلی نوعی از اقامت کانادا را دارد. البته این لزوما به معنی داشتن پاسپورت یا اقامت دائم کانادا نیست. بلکه می‌تواند مواردی همچون ویزای کار، ویزای استارت‌آپی، ویزای سرمایه‌گذاری، یا انواع دیگر ویزای مهاجرتی را در بر بگیرید.

شرح ادعا

کاربری در توییتر سند مربوط به خرید خانه توسط پسر انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور، را منتشر کرده است. کاربر دیگری ضمن تایید این توییت، مدعی شده است که از شرایط لازم برای دریافت وام خرید خانه در کانادا، داشتن استاتوس (نوعی از اقامت) است و دریافت چنین وامی با ویزای توریستی امکان‌پذیر نیست؛ لذا پسر ایشان حتما نوعی اقامت دارد.

فکت‌یار از طریق یکی از افراد مقیم کانادا به سامانه املاک ونکوور دسترسی پیدا کرد و اصالت سند مورد تایید است.

همچنین کاربری که این ادعا را کرده است، توییت دیگری منتشر کرده است و در آن از سایت ltsa.ca منزل حمیدرضا رضازاده پسر انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور، را استعلام کرده است. طبق این سند، این خانه در سال ۲۰۲۰ خریداری شده و برای خرید آن وام مسکن دریافت شده است. ارزش این خانه ۶/۱ میلیون دلار است.

شرط لازم دریافت وام مسکن در کانادا

براساس قوانین کانادا، از شرایط لازم برای برخورداری از وام مسکن در داشتن اقامت است، بنابراین پسر انسیه خزعلی حتما باید نوعی از اقامت را داشته باشد تا از نظر قوانین کانادا واجد شرایط دریافت وام خرید خانه باشد؛ لذا ایشان استاتوس اقامتی دارد، اما این به معنی نیست که لزوما پاسپورت اقامتی، گرین‌کارت یا اقامت دائم (PR) دارد، به این معناست که ویزای ایشان قطعا توریستی نیست.

انواع اقامت در کانادا

بر اساس سایت دولت کانادا چند مدل استاتوس یا اقامت برای کانادا وجود دارد، اقامت دائم (permanent residency) و اقامت موقت (temporary residency).

اقامت موقت می‌تواند با ویزای دانشجویی، کار، سرمایه‌گذاری و یا استارتاپی باشد؛ بنابراین ویزای پسر خانم خزعلی یکی از انواع ویزای ذکرشده فوق است و این گزاره که ایشان در کانادا استاتوس اقامتی دارد درست است، در غیر این صورت واجد شرایط دریافت وام نمی‌بود.

پسر انسیه خزعلی در کانادا، خانه گرانقیمت خریده؟

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۷
3
181
فقط برکناری. حتی استعفا هم نه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۷
2
189
اینا خیلی رو دارن فردا میاد تکذیب می کنه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین