کد خبر: ۸۳۰۹۰۶
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس و شورای نگهبان صلاحیت انحصاری صداوسیما و زیاده‌خواهی آن برای فشار بر حوزه صوت و تصویر فراگیر را از قانون بودجه ۱۴۰۲ حذف کردند.
آفتاب‌‌نیوز :

مجتبی توانگر، نماینده تهران در مجلس در مطلبی در صفحه توییتر خود با اشاره به تایید مصوبات مجلس در بودجه ۱۴۰۲ و ابلاغ آن، نوشت: «مجلس و شورای‌نگهبان صلاحیت انحصاری صداوسیما (⁧ساترا⁩) و زیاده‌خواهی آن برای فشار بر حوزه صوت و تصویر فراگیر را از قانون بودجه ۱۴۰۲ حذف کردند یعنی دیگر صداوسیما هیچ مستمسک و بهانه‌ای برای انحصارگرایی و فشار بر VOD‌ها ندارد.

‏مجلس هم پس از قوه‌مجریه (نامه ⁧فیلترینگ⁩ رییس صداوسیما و رد آن از سوی رییس‌جمهور) و قوه‌قضاییه (منع تعقیب و رد شکایت صدا و سیما از یکی از VOD ها) دست رد بر درخواست‌های عجولانه و فراتر از قانون صداوسیما (و نهاد غیرقانونی ساترا) زد.

‏بهتر است این سازمان این واقعیت را درک کند که پیش از هر اقدامی صوت و تصویر فراگیر اولاً باید دقیق تعریف شود.

‏ثانیا (همانطور که در جلسات رفع اختلاف با وزارت ارشاد توافق ⁧اولیه⁩ شده است) حوزه‌ای انحصاری و در اختیار صداوسیما نیست، لذا توسل به راه‌هایی برای دور زدن توافق و قانون، این سازمان را به مقصد نمی‌رساند، بلکه تنها راه تعامل را دورتر می‌کند.

‏دوران بی‌قانونی‌ها، کم‌فکری‌ها و تنگ‌نظری‌های صداوسیما پایان یافته است. باید عصر انقلاب صنعتی چهارم⁩ و تحولات ⁧دیجیتال⁩ را درک و به آزادی‌های قانونی و اجتماعی مردم احترام بگذاریم.»

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین