کد خبر: ۸۳۱۰۶۵
تاریخ انتشار : ۰۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۷
رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی نوروزی مدعی حمایت از مردم ایران شد.
آفتاب‌‌نیوز :

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در حالی که همراه همسرش در مراسمی به مناسبت نوروز شرکت کرده بود، در پیامی برای همه کسانی که نوروز را جشن می‌گیرند مدعی شد که «آمریکا به حمایت از همه ایرانی‌ها که با اعتقاد و شجاعت خود به جهان الهام می‌بخشند، ادامه خواهد داد».

وی با بیان این که «تعطیلات نوروز خانواده‌ها را دور سفره هفت سین گرد هم می‌آورد تا سال گذشته را مرور کرده و با امید به سال آینده نگاه کنند» به موقعیت زنان ایرانی اشاره کرد و مدعی فرا رسیدن نوروز در شرایطی سخت شد و گفت: همانطور که به استقبال فصل بهار، رویش و شرایط جدید می‌رویم، ما در کاخ سفید سفره هفت سین خود را تزئین کرده ایم تا امیدهای‌مان را برای سال جدید را نشان دهیم. ما به همراه مردم آمریکا در سرتاسر جهان، تنوع فرهنگ‌ها را جشن می‌گیریم. برای همه کسانی که سال نو را جشن می‌گیرند عید شما مبارک می‌گوییم و آرزو می‌کنیم سالی پر از آرامش و موفقیت داشته باشید.

وی سفره نوروز را نماد اتحاد و فرهنگ فارسی به عنوان یک فرهنگ خارق‌العاده توصیف کرد و با بیان این‌که متخصص فرهنگ ایرانی نیست و خود را دانشجوی علاقه‌مند به فرهنگ ایرانی می‌داند، افزود: این اولین بار است که جشن نوروز به این بزرگی در کاخ سفید برگزار می‌شود. آغاز سال نو به معنای یک امید تازه است. این امید برای مردم ترکیه و سوریه است که با زلزله ویرانگر مواجه شدند. این امید برای مردم افغانستان است که با طالبان مواجه هستند. این امید همچنین برای هزاران زن و دختر ایران است.

بایدن گفت: همه آمریکایی‌هایی که در ایران و سایر کشور‌ها زندانی شده‌اند بدانند که ما تا زمانی که آن‌ها را آزاد نکنیم، از تلاش دست نخواهیم کشید. آزادی آمریکایی‌های گروگان گرفته شده یک اولویت برای این دولت آمریکا است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین