کد خبر: ۸۳۱۱۰۱
تاریخ انتشار : ۰۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۶
مقامات ارشد آمریکا به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی توصیه کرده‌اند که فعلا به واشنگتن سفر نکند.
آفتاب‌‌نیوز :

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد که شماری از مسئولان بلندپایه دولت آمریکا در پیامی به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم گفته‌اند که بهتر است به آمریکا سفر نکند!

طرح اصلاحات قضایی نتانیاهو موجب ایجاد اختلافاتی عمیق بین آمریکا و رژیم صهیونیستی شده است.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا نیز روز گذشته در گفتگوی تلفنی با نتانیاهو از این طرح به شدت انتقاد کرد.

رسانه آمریکایی‌ «آکسیوس» به نقل از یک مقام ایالات متحده گزارش داد که در این تماس تلفنی بایدن نگرانی خود را نسبت به قانون اصلاح نظام قضایی که مخالفان از آن به کودتای نتانیاهو تعبیر می‌کنند، ابراز نگرانی کرده است.

در لایحه کابینه نتانیاهو موسوم به «اصلاح قانون قضایی» که ساکنان سرزمین‌های اشغالی از آن به کودتای قانون اساسی تعبیر می‌کنند، از اختیارات دستگاه قضایی این رژیم کاسته و در مقابل قدرت و جایگاه دستگاه اجرایی و قانونگذاری در این رژیم تقویت خواهد شد.

در این لایحه همچنین اختیارات مشاور قضایی کابینه رژیم صهیونیستی و همچنین اختیارات مشاوران قضایی دیگر وزارتخانه‌های این رژیم گرفته خواهد شد و وزیر این امکان را خواهد داشت هر مشاور قضایی را که بخواهد در دفتر خود برکنار یا منصوب کند.

این لایحه در جلسه کنست (پارلمان) که در هفته های گذشته برگزار شد، در شور اول با ۶۳ رأی موافق و ۴۷ رأی مخالف به تصویب رسید.

این لایحه برای آن که تصویب و به قانون تبدیل شود، باید در شور دوم و سوم نیز به رأی گذاشته شود و در کمیسیون‌های تخصصی رأی آورد و در در صورت تصویب نهایی به قانون تبدیل خواهد شد.

نتانیاهو که از سال‌ها پیش به اتهام فساد، رشوه و خیانت در امانت تحت محاکمه قضایی قرار دارد، بنا دارد با همین لایحه «اصلاح نظام قضایی» از محاکمه فرار کند.

ایهود اولمرت نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی نیز افشا کرد که تلاش نتانیاهو و حزب وی برای اصلاحات در دستگاه قضایی که صهیونیست‌ها از آن به عنوان کودتا یاد می‌کنند، برای تبرئه بنیامین نتانیاهو از محاکمه است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین