کد خبر: ۸۳۱۲۹۵
تاریخ انتشار : ۰۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۸
رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا خبرداد

دستگیری ۷۷۸ مجرم اقتصادی در ایران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از دستگیری ۷۷۸ مجرم اقتصادی و تشکیل ۷۶۴ پرونده در زمینه مقابله و مبارزه با مفاسد و جرایم اقتصادی به ارزش بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال در کشور خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار حسین رحیمی با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات نوروزی کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی کشور با توانی مضاعف به انجام وظایف و ماموریت های ذاتی خود مشغول هستند، اظهار کرد: از شروع تعطیلات نوروزی تا به امروز در مجموع کشفیات پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی در حوزه های برخورد و مقابله با احتکار، اخلال در نظام اقتصادی کشور ۸۰ مورد پرونده به ارزش تقریبی بیش از۸۰۰۰ میلیارد ریال تشکیل و پیگیری و در این زمینه ۸۹ نفر متهم دستگیر شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به تشکیل ۶۸۴ پرونده در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در زمینه های مقابله با قاچاق سوخت، دام و ... به ارزش بیش از ۲۵۰۰ میلیارد ریال اظهارکرد: در این زمینه ۶۸۹ نفر متهم دستگیر شده است.

رحیمی با اشاره به اینکه در مجموع در این مدت ۷۶۴ پرونده به ارزش بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال تشکیل شد و در این زمینه ۷۷۸ نفر متهم دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند، گفت: گشت های پلیس امنیت اقتصادی به صورت مستمر در حال انجام وظیفه ذاتی خود هستند که برخورد مقتدرانه با جرایم و مفاسد اقتصادی است.

در حوزه مقابله با مشکلات اقتصادی حجت بر همگان تمام شده است

وی در جلسه قرارگاه نوروزی امین پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به اینکه بیانات مقام معظم رهبری همواره برای همه مسئولان نقشه راه و مسیر است و بهترین گزینه و راهکار برون‌رفت از این مشکلات اجرای دقیق این رهبردها است، اظهارکرد: همواره در سال‌های مختلف مقام معظم رهبری با نگاه نافذ و عمیق و جهان شمول خود مهمترین مسائل و دغدغه مردم و کشور را عنوان می کنند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با تاکید بر اینکه امروز در حوزه مقابله با معضلات و مشکلات اقتصادی حجت بر همگان تمام شده است و هیچ عذر و بهانه ای برای کم کاری و اهمال در این مصاف پذیرفتنی نیست، گفت: تاکیدات چند ساله مقام عظمای ولایت بر موضوع اقتصادی موید این مهم است که در این عرصه مشکلات و خلاءهایی وجود دارد که همه مسئولان باید سهم و مسئولیت خود را به درستی ایفا کنند.

وی با اشاره به شعار سال ۱۴۰۲ با عنوان "مهار تورم و رشد تولید" از سوی مقام معظم رهبری تصریح کرد: از خداوند متعال توفیقات روز افزون مقام معظم رهبری را خواهانیم که با درایت و هوشمندی خود مهمترین دغدغه های کشور را به خوبی عنوان می کنند و بر ما لازم است که مسئولانه به این مهم جامعه عمل بپوشانیم.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس، رحیمی در پایان اظهارکرد: پلیس همچون گذشته با ایثار و مجاهدت های خود تلاش خواهد کرد که پیشتاز خدمتگزاری به مردم گرانقدرمان باشد چراکه ملت بزرگ و همواره سرفراز ایران اسلامی شایسته بهترین ها هستند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین